Porażka z drugą drużyną Lecha

KKS Kalisz przegrał 0:2 z drugą drużyną Lecha Poznań, w starciu 33. kolejki eWinner 2. ligi. Kakaesiacy byli aktywni przez całe spotkanie, jednak w decydujących sytuacjach zabrakło wykończenia i skuteczności. W ekipie gospodarzy na listę strzelców wpisali się Eryk Kryg oraz Karol Smajdor.

Przez pierwsze 20 minut rywalizacji, częściej przy piłce znajdowali się podopieczni Ryszarda Wieczorka. W wypracowanych okazjach brakowało jednak skutecznego, ostatniego podania. Lechici swoich szans szukali natomiast w wypracowanych kontratakach, ale rywale w tych próbach byli nieskuteczni. Celny strzał na bramkę, z dystansu, oddał Andrzej Kaszuba – futbolówka po uderzeniu odbiła się od jednego z zawodników gospodarzy. Lech II Poznań nie radził sobie z wysokim pressingiem kakaesiaków. W 36. minucie, defensywa rywali popełniła błąd, skutkujący rzutem rożnym dla “Trójkolorowych”. Po akcji ze stałego fragmentu gry, groźny strzał oddał aktywny w meczu Nestor Gordillo. Minutę później Hiszpan ponownie próbował wpisać się na listę strzelców, jednak jego uderzenie z dystansu było niecelne. Z każdą minutą tej części gry, “niebiesko-biało-zieloni” pewniej spisywali się w ofensywie, jednak to drużyna Lecha, jako pierwsza w meczu, wyszła na prowadzenie. Dośrodkowanie Jakuba Karbownika z lewej strony boiska wykorzystał źle upilnowany Eryk Kryg, otwierając w ten sposób rezultat meczu.

Po przerwie kakaesiacy ruszyli do zmiany wyniku meczu. W 51. minucie, groźny strzał z rzutu wolnego oddał Nestor Gordillo, jednak piłka minimalnie minęła słupek bramki drugiej drużyny Lecha. Kilka minut później, Bartłomiej Maćczak był bliski wykorzystania technicznego błędu obrońcy Lecha w polu karnym – napastnik skierował futbolówkę niecelnie. Chwilę później groźny kontratak wypracowali gospodarze, ale dogrania Siergieja Kriwieca, tuż przed bramką KKS-u, nie wykorzystał Jakub Karbownik. Była to najgroźniejsza okazja, po przerwie, rezerw ekipy grającej w PKO Ekstraklasie. Duma Kalisza szukała bramki na remis także po stałych fragmentach gry. W 70. minucie, dośrodkowanie zmiennika, Adriana Łuszkiewicza próbował wykorzystać Tomasz Hołota. Lechici, w 72. minucie, odskoczyli podopiecznym Ryszarda Wieczorka. Uderzenia zza pola karnego Karola Smajdora nie wybronił Michał Molenda i w ten sposób Lech II wypracował dwie bramki przewagi. Szansę na zminimalizowanie straty, w 85. minucie, miał ponownie Tomasz Hołota, ale piłka wpadła wprost w ręce goalkeepera drużyny z Poznania. Do ostatniego gwizdka rezultat spotkania nie uległ zmianie i to gospodarze zgarnęli komplet punktów w 33. kolejce eWinner 2. ligi.

33. kolejka sezonu 2020/2021 eWinner 2. ligi, 15.05.2021, godz. 17:00, Stadion Akademii Lecha Poznań przy ul. Leśnej 15A we Wronkach
Lech II Poznań – KKS Kalisz 2:0 (1:0)
1:0 Eryk Kryg 45+1. min, 2:0 Karol Smajdor 72. min.

Lech II Poznań: Krzysztof Bąkowski – Filip Borowski, Adrian Laskowski, Grzegorz Wojtkowiak (28. min Filip Nawrocki), Maksymilian Pingot, Karol Smajdor – Eryk Kryg (82. min Arkadiusz Kaczmarek), Artur Marciniak, Jakub Białczyk, Jakub Karbownik (78. min Norbert Pacławski) – Siergiej Kriwiec.

KKS Kalisz: Michał Molenda – Nikodem Zawistowski (78. min Kamil Koczy), Filip Kendzia, Mateusz Gawlik, Tomasz Hołota, Marcin Radzewicz (78. min Mateusz Mączyński) – Bartłomiej Putno (78. min Romāns Mickevičs), Andrzej Kaszuba (66. min Adrian Łuszkiewicz), Michał Borecki, Néstor Gordillo – Bartłomiej Maćczak (67. min Robert Tunkiewicz).

Żółte kartki: Wojtkowiak, Laskowski, Nawrocki, Marciniak (Lech II) – Hołota, Kaszuba, Łuszkiewicz (KKS).

Źródło: KKS Kalisz