Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Porażka z GKS-em

KKS Kalisz przegrał wyjazdowe spotkanie z przedostatnią ekipą 2. ligi, GKS-em Bełchatów 1:2 w meczu 13. serii rozgrywek eWinner 2. ligi.

Mecz już od pierwszych minut nie układał się po myśli kaliszan. Widoczny był brak skuteczności w wypracowanych okazjach oraz błędy w defensywie. Jedyne trafienie dla “Trójkolorowych”, na 1:2, padło w 74. minucie po rzucie karnym – autorem bramki był Piotr Giel.

Już na początku meczu, w 2. minucie rywalizacji, faulu w polu karnym dokonał zawodnik KKS-u, co zaowocowało podyktowaniem rzutu karnego. Jego wykonawcą został Artur Golański. Tak zdobyty gol dodał pewności gospodarzom. KKS częściej zaczął grać w defensywnie niż w ofensywie. Dobrą akcję kaliscy piłkarze wypracowali w 25. minucie. Nie skończyła się ona jednak wyrównaniem meczu, strzał z woleja nie zaskoczył bramkarza Kewina Komara.

Druga połowa to także nerwy od samego początku. GKS przejął na własnej połowie piłkę i wyprowadził szybki kontratak. Nieporozumienie obrońców “Trójkolorowych”, nieskuteczna interwencja Macieja Krakowiaka na przedpolu spowodowała, że do pustej bramki piłkę głową wpakował zawodnik “Brunatnych”, Szymon Sołtysiński. W 72. minucie to trójkolorowi stanęli przed szansą zdobycia gola. Jedenastkę za faul na Kamilu Koczy wykorzystał Piotr Giel. Wynik nie uległ już zmianie, bełchatowianie dość szczelnie bronili się w defensywie do końca spotkania.

13. kolejka sezonu 2021/2022 eWinner 2. ligi, 16.10.2021, godz. 15:00, GIEKSA Arena w Bełchatowie, ul. Sportowa 3
GKS Bełchatów – KKS Kalisz 2:1 (1:0)
1:0 Artur Golański 3. min k., 2:0 Szymon Sołtysiński 50. min, 2:1 Piotr Giel 74. min k.

GKS Bełchatów: Kewin Komar – Mateusz Gancarczyk, Kajetan Kunka, Martin Klabník, Mateusz Szymorek – Łukasz Wroński (61. min Kamil Mizera; 82. min Damian Warnecki), Michał Graczyk, Waldemar Gancarczyk, Artur Golański (69. min Jewhen Radionow), Dawid Flaszka – Szymon Sołtysiński (83. min Adrian Bielka).

KKS Kalisz: Maciej Krakowiak – Nikodem Zawistowski (67. min Karol Smajdor), Wiktor Smoliński (46. min Kamil Koczy), Filip Kendzia (89. min Mateusz Majewski), Przemysław Stolc, Marcin Radzewicz (67. min Daniel Kamiński) – Bartłomiej Maćczak, Mateusz Gawlik, Mateusz Wysokiński (67. min Michał Borecki), Toni Segura – Piotr Giel.

Żółte kartki: Sołtysiński (GKS) i Kendzia, Kamiński (KKS).

Źródło: KKS Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!