reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Portret odwzajemniony – koncert

Dyrektor Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku zaprasza na spotkanie z prof. UAM dr. hab. Maciejem Guźniczakiem, autorem książki pt. „Portret odwzajemniony” oraz koncert duetu fortepianowego prof. UAM Joanny Kaczmarskiej – Bieżyńskiej i prof. UAM Roberta Adamczaka, którzy zagrają utwory Franciszka Schuberta, Gabriela Fauré oraz Antonina Dvořáka.

Spotkanie, połączone z koncertem odbędzie się 24 czerwca 2022 r. o godz. 18:30

Pan Maciej Guźniczak jest doktorem habilitowany sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuki piękne, posiada tytuł profesora nadzwyczajnego UAM. Jego tematyka badań o charakterze artystycznym, dotyczy zadawania pytań i szukania odpowiedzi w odniesieniu do formy, jaką Pan dr osobiście posługuje się w twórczej realizacji.

Analizuje funkcje, jakie sprawuje grafika artystyczna jako dyscyplina sztuki w różnych przestrzeniach wystawienniczych i odbiorczych, środowiskowych oraz kulturowych. Bada możliwości zastosowania oraz wpływu tradycyjnych oraz współczesnych technologii, jakimi posługuje się grafika w przestrzeniach publicznych na kondycję psychiczną i estetykę odbiorcy.

Pan dr hab. Maciej Guźniczak jest autorem szeregu wystaw indywidualnych i zbiorowych m.in. wystawy rysunku i grafiki RYSUNEK – STRUKTURA – FAKTURA, w Hamm, w Niemczech, laureatem wielu nagród i wyróżnień, jurorem międzynarodowych, ogólnopolskich i regionalnych konkursów sztuki, organizatorem, opiekunem plenerów artystycznych i komisarzem wystaw studentów.

Źródło: Powiat Kaliski

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze