Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Porucznik Gałdusiński wyróżniony za wzorową postawę

Na początku marca porucznik Gałdusiński wraz z innymi członkami Bractwa Rycerskiego Ziemi Kaliskiej ruszył z pomocą tonącej kobiecie. Akcja ratunkowa była trudna z uwagi na silny nurt i wysoki poziom wody w Prośnie. Za wzorową postawę został dziś wyróżniony przez Rektora-Komendanta dr Michała Sopińskiego podczas uroczystego wydarzenia.

Jestem pod wielkim wrażeniem, nie tylko jako rektor i przełożony wszystkich funkcjonariuszy, którzy służą w naszej uczelni, ale przede wszystkim jako człowiek. Jestem zaszczycony, że tacy ludzie, jak pan porucznik, pracują w naszej uczelni i są w stanie zareagować w kryzysowym momencie powiedział Rektor-Komendant Akademii Wymiaru Sprawiedliwości dr Michał Sopiński.

Za wzorową postawę, odwagę i niezłomną determinację do ratowania ludzkiego życia, porucznik Andrzej Gałdusiński został wyróżniony nagrodą rektora w formie pieniężnej. Dodatkowo Rektor-Komendant wystąpił do Dyrektora Generalnego Służby Więziennej Płk dr Andrzeja Pecki w sprawie wyróżnienia porucznika odznaką Semper paratus.

Dziękuję bardzo za uznanie i wyróżnienie. Nie spodziewałem się, że ten czyn może doprowadzić do takiej uroczystości. Chciałem tylko powiedzieć, że zrobiliśmy to, co powinniśmy zrobić w danej sytuacji – powiedział porucznik Andrzej Gałdusiński.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze