Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Porządki po Nadii

Kaliskie lasy, w tym Las Winiarski, nie zostały oszczędzone przez orkan Nadia, który w ostatnim tygodniu nawiedził okolice. Trwają prace porządkowe, które umożliwią organizowanie wiosną zaplanowanych wydarzeń.

„Nie pozostajemy bierni. Trzeba działać, bo najważniejsze jest bezpieczeństwo. Przed nami wiosna i cały cykl imprez zaplanowanych na terenie Lasu Winiarskiego: Formoza Challenge, Bieg Winiarski, Bieg Pamięci Młodych Bohaterów. Dlatego, żeby Wszyscy mogli czuć się bezpiecznie, podjęliśmy decyzję o kompleksowym usuwaniu zagrożeń na terenie całego „Lasu Winiarskiego”. Dokonamy tego poprzez realizację zaplanowanych wskazówek gospodarczych”.

– głosi informacja na stronie Nadleśnictwa Kalisz

Nadleśnictwo Kalisz udostępnia mapę, na którą naniesione zostały punkty, w których planowane jest wykonanie zabiegów gospodarczych. Prace rozpoczną się w nadchodzącym tygodniu. Specjalne znaki będą informować o powierzchniach na których będą prowadzone cięcia. Zabiegi będą obejmowały wykonanie trzebieży, czyli usunięcia części drzew, aby poprawić warunki tym, które rosną w lesie. Zostanie także przeprowadzona rębnia, czyli zastąpienie starego drzewostanu nowym, który osiągnął zadowalający stan. 

Pozyskane drewno zostanie wykorzystane do produkcji papieru, mebli czy jako materiał opałowy. 

Na wiosnę planowane są także odnowienia, podczas których posadzone zostanie nowe pokolenie lasu. 

Nadleśnictwo Kalisz apeluje o zachowanie ostrożności podczas leśnych spacerów. Szczególną uwagę należy zwrócić na tablice ostrzegawcze i zapisane na nich informacje. 

Prace mają zostać zakończone przed nadejściem wiosny. 

Mapa informująca o miejscach, gdzie zostaną przeprowadzone prace.

Źródło: Nadleśnictwo Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze