baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Pościg za nietrzeźwym kierowcą zakończył się kolizją

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowych Skalmierzycach zatrzymali po pościgu 35-latka, który kierując fiatem punto nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy, miał w organizmie promil alkoholu, posiadał też aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo w trakcie pościgu, mężczyzna wjechał na teren jednej z prywatnych posesji i uderzył w zaparkowany tam samochód.

Dzisiaj w nocy, około 2:15 miał miejsce policyjny pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Nowych Skalmierzycach dali sygnał do zatrzymania się kierującemu samochodem osobowym. Mimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych przez policjantów, kierujący nie zatrzymał się i kontynuował jazdę. Policjanci rozpoczęli pościg, jednocześnie informując o zaistniałej sytuacji oficera dyżurnego.

Chwilę później kierujący wjechał na teren prywatnej posesji i uderzył w zaparkowany tam samochód. Kierowca wysiadł z samochodu i kontynuował ucieczkę pieszo. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Po wylegitymowaniu okazało się, że to 35-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. W trakcie sprawdzania w policyjnych systemach funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczony do marca 2023 roku. Badanie stanu trzeźwości 35-latka wykazało w jego organizmie promil alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze