reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Postój ze Sztuką – Dominik Kulaszewicz „do not talk to me”

W ramach cyklicznego projektu „Postój ze Sztuką” na kaliskich przystankach autobusowych można oglądać zestawy fotografii Dominika Kulaszewicza, które powstały w Licheniu, bazylice oraz domu pielgrzyma w 3 sesjach na przestrzeni lat 2018-2019.

Dominik Kulaszewicz, fotograf, portrecista, dyrektor artystyczny.
Po uzyskaniu dyplomu w 1994 roku w Sopockiej Szkole Fotografii WFH zakłada studio fotografii, realizując się na polu artystycznym i komercyjnym. Zafascynowany formą, przemijaniem, ciałem i duszą próbuje uchwycić wyjątkowość ludzi
i miejsc, które go otaczają. Uwielbia kontakt z ludźmi i sprawia, aby wszyscy czuli się przed aparatem komfortowo.
Łączy w swoich zdjęciach kreację i perfekcjonizm studia z nieprzewidywalnością tego, co nas otacza. Nie zamyka się w morficznym pojmowaniu rzeczywistości. Niejednokrotnie koduje to, co fotografuje, obrazek staje się wtedy zagadką codzienności, wydobywając dodatkowy wymiar.

Autor kampanii zarówno firm odzieżowych, jak i przemysłu ciężkiego. Kształtuje dialog między elementami fotografii dokumentalnej i reklamowej. Na przestrzeni lat tworzył kampanie reklamowe dla różnych marek, m.in. Reserved, House, Batycki, Levis Strauss czy Cropp. Współpracuje z Polską Agencją Prasową, publikuje portrety w Vogue Spain, z jego usług korzystają muzea i inne instytucje kultury i sztuki.

Prowadzi autorskie warsztaty dla dzieci, młodzieży, np. w ramach współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia. Prowadzi Masterclass dla Profoto. Fascynuje go budowanie wizerunku osób, firm i przedmiotów. To zajęcie uwiecznione jest wieloma publikacjami zarówno w Polsce, jak i na świecie. Obecnie prowadzi autorskie studio w Gdańsku na terenie Stoczni Cesarskiej.

Reprodukcje fotografii powstałych w ramach wystawy do not talk to me można oglądać w witrynach siedmiu przystanków w następujących lokalizacjach:

  1. Parczewskiego 02 (kierunek jazdy: plac Jana Pawła II, Łódzka, Warszawska)
  2. Plac Jana Pawła II 01 (kierunek jazdy: Stawiszyńska Skarszewska, Łódzka Warszawska)
  3. Górnośląska Kaliniec 03 (kierunek jazdy: Górnośląska Dworzec PKS)
  4. Wyszyńskiego (Sawickiej) Słoneczna 10
  5. Chopina II LO (kierunek rogatka)
  6. Nowy Rynek Babina 06 (kierunek jazdy: Chopina)
  7. Śródmiejska Złoty Róg (kierunek jazdy: Pl. Jana Pawła 2)

Czas trwania prezentacji do not talk to me na kaliskich przystankach: 1-23.04.2022

Źródło: Galeria Sztuki im. Jana Tarasina

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze