Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Poświęcenie DomSpotu dla młodych kaliszan

DomSpot ma być miejscem, gdzie młodzi ludzie mogą przyjść po szkole, aby odpocząć, napić się herbaty czy po prostu mile spędzić czas. Każdego dnia po południu na młodych ludzi czekać będą wolontariusze.

Bp Damian Bryl poświęcił pomieszczenia w klasztorze ojców franciszkanów w Kaliszu, gdzie utworzono DomSpot – miejsce spotkań dla młodych ludzi.

– Chciałbym, żeby ten dom był takim miejscem, gdzie każdy może znaleźć Pana Jezusa, odkryć Go, ale także pogłębić swoją więź z Nim – powiedział biskup kaliski.

DomSpot to kolejna inicjatywa Stowarzyszenia Tratwa, która ma stanowić centrum formacji młodzieży. Otwarty jest od poniedziałku do piątku w godz. 14.00-18.00.

– Zamysł tego miejsca jest taki, aby po zajęciach w szkole młodzież mogła tutaj pożytecznie spędzić czas. Dysponujemy salą muzyczną, gdzie młodzi mogą grać na różnych instrumentach, mamy także salę sportową. Dla młodszych dzieci organizujemy seanse filmowe, a także różne gry i zabawy. Staramy się, aby panowała rodzinna atmosfera. Chcemy stworzyć takie miejsce, żeby mamy, które mają mniejsze dzieci mogły tutaj przychodzić i wymieniać się opieką nad dziećmi, aby inna mama mogła w tym czasie zrobić zakupy czy iść do fryzjera –– powiedziała w rozmowie z KAI Mariola Troczyńska, wolontariuszka.

Podczas spotkania słowa wdzięczności do wszystkich, dzięki którym DomSpot w Kaliszu powstał skierował ks. Marek Muzyka, diecezjalny duszpasterz młodzieży, który jest też koordynatorem tego miejsca. 

– Dziękuję za szlachetne serce wszystkim darczyńcom, a przede wszystkim gospodarzowi o. Waldemarowi Ułanowiczowi, gwardianowi. Mam nadzieję, że przez lata będzie to miejsce formowania młodych serc, że będzie to dobre centrum formacji w naszej diecezji – powiedział ks. Muzyka.

– Dziękuję za szlachetne serce wszystkim darczyńcom, a przede wszystkim gospodarzowi o. Waldemarowi Ułanowiczowi, gwardianowi. Mam nadzieję, że przez lata będzie to miejsce formowania młodych serc, że będzie to dobre centrum formacji w naszej diecezji – powiedział ks. Muzyka. 

 Biskup kaliski podkreślił, że chciałby, aby dom ten był miejscem, w którym każdy może odnaleźć Jezusa Chrystusa oraz pogłębić więź z nim. DomSpot powstał z myślą o młodych ludziach. Zamysł tego miejsca jest taki, aby po zajęciach w szkole młodzież mogła tutaj pożytecznie spędzić czas. Do dyspozycji przeznaczona jest sala muzyczną, gdzie młodzi mogą grać na różnych instrumentach, a także sala sportowa. Dla młodszych dzieci organizowane są seanse filmowe, a także różne gry i zabawy.

 – Bardzo dziękuję za to wspólne dzieło, bo razem można bardzo dużo zdziałać. Chciałbym, aby ten dom był miejscem, gdzie każdy może przyjść, gdzie spotka życzliwych ludzi, gdzie poczuje się jak w domu. Ważne jest, żeby każdy został przyjęty, wysłuchany, żeby razem szukać Pana Jezusa. Chciałbym, żeby ten dom był takim miejscem, gdzie każdy może znaleźć Pana Jezusa, odkryć Go, ale także pogłębić swoją więź z Nim. Chciałbym też, żebyśmy uczyli się dobrze towarzyszyć tym, którzy tutaj przyjdą – akcentował bp Bryl.

źródło: KAI, Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze