Poszukiwany zatrzymany w centrum Kalisza

Policjanci z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej zatrzymali 32-latka poszukiwanego przez sąd i dwie prokuratury. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny policjanci zabezpieczyli narkotyki. Podejrzany usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Grozi mu kara nawet 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie. Policjanci z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej zauważyli w pojeździe mężczyznę, który był poszukiwany. Auto wjechało na teren jednej z posesji w centrum Kalisza. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali. Pojazd został zatrzymany, a podróżujące nim dwie osoby wylegitymowano i sprawdzono w policyjnych bazach danych. Już po chwili okazało się, że kierujący pojazdem 32-latek był poszukiwany przez sąd i dwie prokuratury.

Podczas dalszych czynności związanych z zatrzymaniem 32-latka. Policjanci przeszukali jego miejsce zamieszkania. W mieszkaniu mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 30 gramów środków odurzających i substancji psychotropowych, a także gotówkę. Wstępne badanie zabezpieczonych środków testerem narkotykowym wykazało, że zawierają one w swoim składzie substancje zabronione.

W sprawie zostało wszczęte śledztwo. Podejrzany usłyszał już zarzuty, które przedstawił mu Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Kaliszu. Mężczyzna odpowie za posiadanie oraz usiłowanie wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze