baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Potańcówka wiejska z dofinansowaniem

Z pewnością powód do tańca ma CKiS ponieważ dzięki pozytywnemu rozparzeniu wniosku, otrzymali 10.000 zł dotacji z Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. W ramach dotacji 30 września zorganizują wiejską potańcówkę w Głogowej k. Raszkowa.

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi uznaje ogromną wartość muzyki i tańca polskiej wsi jako części dziedzictwa kulturowego naszego kraju. Poprzez ogłoszony program Potańcówki Wiejskie, Instytut zamierza wzmacniać i upowszechniać ideę organizowania spotkań społeczności, dla których osią jest kultura ludowa pochodzenia lokalnego. W ten sposób Instytut chce pokazać, szczególnie młodemu pokoleniu, wartość rodzimych tradycji oraz ponadczasowość jej elementów. Celem Programu Potańcówki Wiejskie jest również wspieranie artystów i wykonawców w kultywowaniu muzyki tradycyjnej polskiej wsi.

Centrum Kultury i Sztuki przywiązuje szczególną uwagę do opieki nad dziedzictwem kulturowym. Co roku organizujemy Estrady Folkloru, a co dwa lata Biesiady Folkloru Ziemi Kaliskiej oraz Festiwal „Melodie Stamtąd”.– Realizujemy również warsztaty dla zespołów ludowych prowadzone przez wybitnych etnologów, etnomuzyków i etnochoreografów – mówi Anna Gałczyńska z Centrum Kultury i Sztuki. – Od roku 2016 współtworzę projekt pod nazwą „Tańce Blisko Ziemi” i organizujemy potańcówki wiejskie animując tańcem. Ludzi należy zachęcić do tańca, pokazać im co się kiedyś tańczyło, jak się tańczyło i że można przy tym świetnie się bawić i odkrywać swoją tożsamość kulturową – dodaje propagatorka folkloru.

Źródło: CKiS Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze