baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Powiat kaliski z pomocą dla ukraińskiej Baranówki

Powiat kaliski przekazał Radzie Miejskiej Baranówka autobus do przewozu dzieci do szkół. Obdarowanie gminy partnerskiej było możliwe dzięki hojności kaliskiego PKS-u. Auto zostało wyremontowane i będzie służyć dzieciom dojeżdżającym do szkół.

Dzieci z gminy Baranówka muszą pokonać ok. 12 km, by móc się uczyć. Staramy zorganizować im naukę i spotkania w szkole mimo wojny. Jesteśmy wdzięczni i z całego serca dziękujemy, że odpowiedzieliście na naszą prośbę. Jesteście naszymi prawdziwymi przyjaciółmi- mówił Oleksanr Mihei, burmistrz Baranówki, podczas podpisywania umowy przekazania daru.

Cieszę się, że mogliśmy pomóc po raz drugi naszym przyjaciołom z Baranówki. Potrzebę przekazania autobusu przedstawiono nam podczas Święta Powiatu w lutym tego roku. I trzy miesiące później możemy wspólnie z kaliskim PKS-em obdarować naszych partnerów, autobusem, który nie mógł już służyć kaliskiemu przewoźnikowi, a jest bardzo potrzebny ukraińskim dzieciom- mówił Starosta Kaliski Krzysztof Nosal.

Powiat Kaliski zorganizuje również letni tygodniowy wypoczynek z harcerzami dla grupy dzieci z gminy Baranówka. W spotkaniu z zagranicznymi parterami obecny był także Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego, wicestarosta Kaliski oraz Tadeusz Nowacki prezes kaliskiego PKS-u. Autobus wraz z żywnością, dzięki hojności firmy „Agriko”, dotarł bezpiecznie na Ukrainę rano 5 maja.

Źródło: powiat kaliski

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze