Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Powiat ostrowski dofinansował OSP

W Dniu Strażaka przypadającym 4 maja strażacy z jednostek OSP na terenie powiatu ostrowskiego otrzymali drobny sprzęt pożarniczy sfinansowany z funduszy powiatu.

W Przybysławicach (Gmina Raszków) jednostka OSP otrzymała urządzenia wykorzystywane w akcjach ratowniczych. Znalazła się wśród nich piła motorowa, szelki do asekuracji podczas prac na wysokościach, mostki przejazdowe, ale także specjalne gumowe buty zapewniające strażakom bezpieczeństwo w sytuacji ryzyka porażenia prądem.

– Zawsze możemy liczyć na wasze wsparcie w sytuacjach kryzysowych nie tylko pożarach, ale zdarzeniach drogowych, klęskach żywiołowych. Także jako powiat doświadczamy waszego wsparcia. Dlatego w miarę możliwości finansowych staramy się wspierać rzeczowo strażaków ochotników z terenu naszego powiatu. Dziś słowo ochotniczy jest synonimem profesjonalizmu – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski. 

W przekazaniu tego sprzętu uczestniczyły także radne powiatowe Maria Tomaszewska i Katarzyna Spiżak. Obecny był także Jacek Bartczak Burmistrz Raszkowa.

Z kolei OSP Czekanów (Gmina Ostrów) otrzymała węże tłoczne do motopomp. Jednostka ta znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo Gaśniczym. Symbolicznego przekazania dokonali Piotr Walkowski Przewodniczący Rady Powiatu i Damian Grądzielewski Członek Zarządu Powiatu.

Wartość przekazanego sprzętu obu jednostkom to ok. 16.000 zł.

Źródło: Powiat ostrowski

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze