baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Powiatowi radni odwiedzili „Orli Staw”

Radni Powiatu Kaliskiego odwiedzili Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Orlim Stawie. Spotkanie poprowadził Przewodniczący Zarządu Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina” i jednocześnie Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Jan Adam Kłysz, który omówił powstanie i działalność Związku Komunalnego, a także omówił zagadnienia związane z budową i modernizacją Zakładu w Orlim Stawie.

Spotkanie w ZUOK „Orli Staw” było okazją do zapoznania się ze specyfiką funkcjonowania tego podmiotu. Gospodarka odpadami to bardzo ważne zagadnienie, a więc nie obyło się bez wielu pytań dotyczących tego obszaru. Poruszano m.in. kwestie związane z odpadami niebezpiecznymi oraz medycznymi, a także z kolejnymi zaplanowanymi krokami rozwojowymi Zakładu „Orli Staw”. 

W dalszej części spotkania Radni zwiedzili obiekt. Mogli na żywo przyjrzeć się zrealizowanym w ostatnich latach instalacjom dedykowanym gospodarce odpadami, w tym jedynej tego typu w Polsce instalacji fermentacji, przetwarzającej selektywnie zbierane odpady biodegradowalne na biogaz, służący do produkcji zielonej energii elektrycznej i cieplnej, wykorzystywanej na potrzeby Zakładu. Tego typu instalacja jest zaliczana do jednej z najnowocześniejszych instalacji przetwarzających bioodpady w Europie.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze