baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Powiatowo-Gminne Mistrzostwa Kolarskie o Puchar Starosty Kaliskiego

W miniony piątek w Słuszkowie (Gmina Mycielin) odbył się Finał Powiatowo-Gminnych Mistrzostw Kolarskich o Puchar Starosty Kaliskiego. Uczniowie z klas IV i V szkół podstawowych z terenu powiatu kaliskiego zmierzyli się w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 1,5 kilometra. W finale wystartowało blisko 100 młodych adeptów kolarstwa, a łącznie w całej imprezie 422 uczniów z powiatu kaliskiego. Nadrzędnym celem imprezy było upamiętnienie pomysłodawcy zmagań na rolce kolarskiej w naszym powiecie – Bronisława Krakusa oraz propagowania kolarstwa i zdrowego trybu życia wśród młodych pokoleń. Organizatorem zmagań był Powiat Kaliski, a współorganizatorami wszystkie Gminy z terenu naszego powiatu.

– Bardzo się cieszę, że w imprezie wzięło udział tak wielu młodych ludzi. I etap polegał na 3-minutowej jeździe na trenażerze kolarskim. Wzięli w nim udział uczniowie, zarówno chłopcy jak i dziewczynki z klas IV i V szkół podstawowych z powiatu kaliskiego. Łącznie w I etapie byliśmy w 11 szkołach, po 1 szkole z każdej gminy. Jestem bardzo zadowolony, bo na starcie w tym pierwszym etapie wystartowało dokładnie 422 uczniów. To naprawdę bardzo dużo, i cieszy nas to niezmiernie, bo dzięki tak wysokiej frekwencji mogliśmy propagować kolarstwo i aktywność fizyczną wśród młodych osób. Mogliśmy również zachęcać do uprawiania kolarstwa, bo w naszym powiecie z powodzeniem można trenować tę dyscyplinę sportową. W imprezie naprawdę nie brakowało „kolarskich perełek”, które zaskakiwały zaangażowaniem, predyspozycjami i uzyskanymi wynikami, choć należy zaznaczyć, że tak naprawdę każdy kto spróbował swoich sił może czuć się zwycięzcą. Dla wielu z tych młodych ludzi finał w Słuszkowie był bowiem pierwszą okazją do spróbowania swoich sił na prawdziwym rowerze szosowym. W ten sposób kontynuujemy to co kiedyś zaczął nasz wielki przyjaciel Bronisław Krakus – tłumaczy koordynator imprezy, Robert Bielawski.

Powiatowo-Gminne Mistrzostwa Kolarskie o Puchar Starosty Kaliskiego odbywały się w 4 kategoriach: IV klasa dziewczęta, IV klasa chłopcy, V klasa dziewczęta i V klasa chłopcy. Wśród najmłodszych dziewcząt bezapelacyjnie wygrała Gabriela Wietrzych ze Szczytnik, w gronie chłopców z klas IV po zaciętej rywalizacji wygrał Jakub Michalski z Korzeniewa, zmagania dziewcząt z V klasy zdominowała Maja Pędziwiatr z Brzezin, a wśród chłopców z V klas zwyciężył Mateusz Kulik z Koźminka.

Dziękujemy serdecznie za pomoc w organizacji zmagań Jarosławowi Czarneckiemu z firmy Shimano Polska, Prezesowi UKS Koźminianka Koźminek Dawidowi Kupajowi, Andrzejowi Wolniakowi, Przemysławowi Laskowskiemu oraz dyrektorom szkół na których terenie odbywały się Mistrzostwa, a także nauczycielom wychowania fizycznego i pracownikom urzędów gminnych, którzy byli zaangażowani w organizację Powiatowo-Gminnych Mistrzostw Kolarskich o Puchar Starosty Kaliskiego.

Wyniki – czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych:

IV klasa – dziewczęta

1. Gabriela Wietrzych (Szczytniki)

2. Amelia Drewniak (Staw)

3. Laura Kosmowska (Blizanów Drugi)

4. Iga Świerczyńska (Staw)

5. Aleksandra Piątkowska (Staw)

IV klasa – chłopcy

1. Jakub Michalski (Korzeniew)

2. Damian Świerek (Radliczyce)

3. Igor Bała (Korzeniew)

4. Mateusz Frankowski (Koźminek)

5. Norbert Drewniak (Szczytniki)

V klasa – dziewczęta

1. Maja Pędziwiatr (Brzeziny)

2. Alicja Misiak (Brzeziny)

3. Lena Błaszczuk (Staw)

4. Olga Wajchert (Rychnów)

5. Klaudia Pilarczyk (Staw)

V klasa – chłopcy

1. Mateusz Kulik (Koźminek)

2. Piotr Muchlewicz (Dzierzbin-Kolonia)

3. Norbert Mitula (Stawiszyn)

4. Adrian Gronert (Staw)

5. Olaf Szurek (Blizanów Drugi)

Więcej zdjęć: Album Powiatowo-Gminne Mistrzostwa Kolarskie 2023

Info: Michał Marszałkowski

Foto: Marta Wolarz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze