reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Powiatowy Finał WOŚP za nami!

Powiatowy Finał WOŚP oraz podsumowanie Kaliskich Zbiórek Zamkniętych w szkołach odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Liskowie. W tegorocznej kweście na rzecz Fundacji WOŚP w ramach kaliskich Imprez Zamkniętych wzięły udział szkoły, przedszkola z powiatu kaliskiego, miasta Kalisza oraz Starostwo Powiatowe w Kaliszu. Łącznie 48 podmiotów i 109 wolontariuszy.

Do tej pory na koncie sztabu powiatu kaliskiego jest już ponad 44 000 zł! Należy podkreślić, że jeszcze nie wszystkie wpłaty zostały podliczone.

Powiatowy Finał organizowano wspólnie z Gminą Lisków i GOK Lisków, a samo wydarzenie uświetniły występy Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Lisków pod batutą Mariusza Trzcińskiego, grup tanecznych PROMYCZKI działających liskowskim domu kultury pod kierunkiem pana Piotra Sieraszewskiego.  Ze stoiskiem zaprezentowało się także Stowarzyszenie Regionalnej Grupy Historycznej Schondorf.

Wolontariusze ze szkół z powiatu kaliskiego a także uczniowie liskowskich szkół, mogli spróbować swoich sił na rolce kolarskiej pod czujnym okiem Roberta Bielawskiego i Piotra Krakusa, oraz wziąć udział w konkursach. Specjalne vouchery na licytacje przekazała Zastępca Wójta Gminy Lisków Pani Dorota Sitko – 2 bilety na spektakl Szalone Nożyczki oraz darmowe zwiedzanie i spacery z alpakami na Ranczo Targówka. Na zakończenie był tradycyjny WOŚP-owy tort ufundowany przez GS Samopomoc Chłopska z Koźminka i Pana Jacka Wolniaczyka.

A już w niedzielę do Warszawy wyrusza Wielkoorkiestrowa Rowerowa Sztafeta Cyklistów z czekiem, na całą kwotę zebraną przez wolontariuszy.

Źródło: powiat kaliski

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze