Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje o procedurach dt. zwierząt z Ukrainy

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kaliszu informuje, że w związku z działaniami wojennymi na terytorium Ukrainy zostały wprowadzone procedury dotyczące wjazdu podróżnych z terenu Ukrainy ze zwierzętami towarzyszącymi przemieszczanymi w celach niehandlowych na terenie Unii Europejskiej.

Psy, koty oraz fretki towarzyszące uchodźcom przebywającym na terenie Polski muszą być odpowiednio oznakowane (mikrochip) oraz zaszczepione przeciwko wściekliźnie oraz powinny posiadać pozwolenie na przemieszczenie o charakterze niehandlowym na terytorium UE zwierzęcia. Wszystkie osoby które przekroczyły granicę Polski wraz z kotem, psem lub fretką w związku z działaniami wojennymi na terytorium Ukrainy oraz przebywają na terenie m. Kalisza oraz powiatu kaliskiego powinny zgłosić się do Powiatowego Lekarza Weterynarii w Kaliszu w celu: złożenia wniosku o wydanie pozwolenia „na przemieszczanie o charakterze niehandlowym na terytorium UE zwierzęcia wskazanego we wniosku / na tranzyt przez państwo członkowskie UE zwierzęcia wskazanego we wniosku”, oznakowania zwierzęcia poprzez wszczepienie transpondera (mikrochip), zaszczepienia zwierzęcia przeciwko wściekliźnie.

Powyższa procedura dotyczy zwierząt które, nie zostały oznakowane, nie zostały zaszczepione i nie uzyskały pozwolenia od powiatowego lekarza weterynarii w momencie przekraczania granicy. Posiadacze zwierząt, które są oznakowane mikrochipem oraz zaszczepione przeciwko wściekliźnie muszą mieć wydane pozwolenie na przemieszczenie zwierząt o charakterze niehandlowym na terenie UE. Koszty związane ze wspomnianymi czynnościami są pokrywane z budżetu państwa.

Źródło: Starostwo Powiatowe

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze