Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Powiatowy projekt edukacyjny z zakresu profilaktyki raka piersi. Podpisano porozumienie

W Starostwie Powiatowym w Kaliszu podpisano 28 listopada porozumienie pomiędzy Powiatem Kaliskim a Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kaliszu. Porozumienie dotyczy współpracy powyższych podmiotów na rzecz realizacji projektu edukacyjnego z zakresu profilaktyki raka piersi, którego nadrzędnym celem jest rozwijanie świadomości konieczności regularnego badania piersi oraz nabycia umiejętności samobadania piersi.

Powiat Kaliski reprezentowały władze – Starosta Kaliski Krzysztof Nosal oraz Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy, a drugi z podmiotów – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny dr Marek Stodolny.

Współpraca w szczególności będzie ukierunkowana na: edukację w zakresie czynników ryzyka, wczesnych objawów choroby, samobadania piersi oraz zachęcanie kobiet do wykonywania badań mammograficznych.

W celu realizacji powyższych założeń Powiat Kaliski zakupił z własnych środków specjalistyczne modele służące do nauki samobadania piersi. Modele zostały przekazane dziś na mocy podpisanego porozumienia do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kaliszu, która jest wykonawcą projektu.

– Najważniejsza jest profilaktyka. Łatwiej jest wcześniej wykrywać i zapobiegać niż leczyć. Ustaliliśmy na Zarządzie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej, że również w ramach AKO będziemy stawiać na profilaktykę zdrowotną w szerokim zakresie – tłumaczył Starosta Kaliski, Krzysztof Nosal.

– Bardzo się cieszę ze współpracy z Powiatem Kaliskim, który bardzo szybko zareagował na naszą prośbę dotyczącą zakupu modeli służących do nauki samobadania piersi. Wierzę, że dzięki prowadzonej przez nas profilaktyce uda nam się zapobiec wielu chorobom nowotworowym – powiedział dr Marek Stodolny.

W dniu dzisiejszym oprócz części oficjalnej, nie zabrakło również praktyki. W Sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kaliszu pojawiły się członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszego powiatu oraz pracowniczki Starostwa, które zostały wyedukowane w zakresie profilaktyki raka piersi.

W przyszłości odbędą się kolejne tego typu szkolenia. Organizatorzy przeprowadzą je na terenie wszystkich gmin z terenu powiatu kaliskiego.

Źródło: Powiat Kaliski

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze