baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

„Powiedz, co czujesz” – młodzi zdemaskowali emocje z dr. E. Matuszkiewiczem

Jak budować dobre relacje z rówieśnikami? Jak radzić sobie z hejtem w mediach społecznościowych, z cyberprzemocą? Co decyduje o naszym zdrowiu psychicznym? Gdzie szukać pomocy i wsparcia? Jaki wpływ na zdrowie mają używki? Na te i wiele innych tematów młodzież z kaliskich szkół rozmawiała z dr. Erykiem Matuszkiewiczem, toksykologiem, wykładowcą akademickim.

Dr Eryk Matuszkiewicz jest kaliszaninem. Wykładowcą w Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, gdzie wielokrotnie był wyróżniany jako ceniony dydaktyk. Jest uznanym lekarzem toksykologiem, pracuje w Szpitalu Miejskim im. Franciszka Raszei w Poznaniu. W minionym roku spotkał się – z inicjatywy Kaliskiej Rady Kobiet – z młodzieżą w I LO im. Adama Asnyka, którego jest absolwentem.

Kolejne spotkanie, w V Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego, odbyło się z inicjatywy Krystiana Kinastowskiego, prezydenta Miasta Kalisza.
– To bardzo ważne, by młodym ludziom wskazywać dobre wzorce, wspierać ich w rozwoju emocjonalnym, słuchać ich głosu, rozmawiać. „Powiedz, co czujesz” to nie tylko hasło kampanii, ale słowa, które młodzi ludzie powinni słyszeć od nas, dorosłych, na co dzień – podkreśla prezydent Krystian Kinastowski. – Wszystkich nas dotyka hejt, trudne sytuacje życiowe. Wtedy warto korzystać z pomocy specjalistów. Zwrócić się do pedagoga czy psychologa. A na co dzień mieć przyjaciół, z którymi można porozmawiać, pasje, zainteresowania, które pomogą nam odreagować stres. Dla mnie takim antidotum jest sport.

W spotkaniu uczestniczyła młodzież z II LO im. Tadeusza Kościuszki, III LO im. Mikołaja Kopernika, IV LO im. Ignacego Jana Paderewskiego i V LO im. Jana III Sobieskiego oraz Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych im. Janka Bytnara „Rudego” w Kaliszu. Młodzież obejrzała prezentację na temat zdrowia psychicznego, miała okazję do rozmowy, zadawania pytań.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Kancelarię Prezydenta Miasta i Wydział Edukacji Urzędu Miasta Kalisza w ramach kampanii społecznej Ministerstwa Zdrowia „Powiedz, co czujesz. Zdemaskuj emocje”, której celem jest zwrócenie uwagi na problemy psychiczne dzieci i młodzieży.

Tekst i foto: UM Kalisz (I. Cieślak/M. Bartnik)

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze