Powołania do kadry siatkarek

Jacek Nawrocki, trener reprezentacji Polski kobiet, ogłosił skład kadry na pierwszą część sezonu 2021. Na pierwsze zgrupowanie w tym roku powołane zostały trzy zawodniczki Energa MKS-u Kalisz: rozgrywająca Ewelina Polak, libero Justyna Łysiak i grająca w zespole juniorskim przyjmująca Martyna Czyrniańska. W sztabie szkoleniowym reprezentacji znalazł się również trener kaliskich siatkarek – Jacek Pasiński.

Jak podaje oficjalna strona związku trener Nawrocki w porozumieniu z Pionem Sportu i Szkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej podał szeroki skład kadry narodowej na pierwszą część sezonu 2021. W kadrze mamy aż cztery osoby związane na co dzień z kaliską siatkówką.

W trakcie sezonu, który Energa MKS zakończył na 7. miejscu libero Justyna Łysiak była dwukrotnie nagradzana statuetką MVP, a w meczu z Legionovią zanotowała aż 95% pozytywnego przyjęcia. Jednocześnie w rankingu za cały sezon zajęła drugie miejsce w TAURON Lidze ze średnim wynikiem na poziomie prawie 64%. Rozgrywająca i kapitan kaliskiego zespołu, Ewelina Polak, w kończącym sezonie raz otrzymała statuetkę MVP, z kolei Martyna Czyrniańska to jedna z najbardziej obiecujących zawodniczek młodego pokolenia. W obecnym sezonie wraz z juniorkami Energa MKS SMS Kalisz awansowała do turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski pozostając w grze o obronę zeszłorocznego złotego medalu.

Przed reprezentacją rozgrywki Ligi Narodów i wrześniowe Mistrzostwa Europy. Kadra rozpocznie przygotowania w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku 14 kwietnia, w składzie zależnym od przebiegu rywalizacji w ligach krajowych.

Źródło: Energa MKS Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze