baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

Powstał symboliczny napis “Дети” przed kaliskim teatrem

Wczoraj mieliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z okazji tego święta najmłodsi widzowie wraz z opiekunami ustawili się w symboliczny napis “Дети”, który jest sprzeciwem i apelem do Federacji Rosyjskiej o zaprzestanie działań zbrojnych, wymierzonych właśnie w dzieci.

Przed kaliskim teatrem odbył się symboliczny happening solidarnościowy z Ukrainą. Ten gest, na który zdobyli się przyjaciele Teatru Bogusławskiego, miał pokazać jednoczącą siłę tego medium. „W Międzynarodowy Dzień Teatru życzymy sobie, by nasza sztuka zawsze stanowiła przystań dla najgłębszych ludzkich wartości, takich jak empatia, życzliwość, prawda i wolność” – napisano na oficjalnym profilu teatru. Gest miał przede wszystkim wyrazić solidarność z rówieśnikami dzieci, którzy ukrywali się w zburzonym teatrze w Mariupolu i wciąż ukrywają się w całej Ukrainie. Trzymając się za ręce na parkingu teatru ustawiono się w napis “Дети”, który stał się hasłem przewodnim nawoływania o pokój i zaprzestanie zbrojnych działań wobec dzieci. 
 
 
Źródło: TWB; Fot. Darek Rybicki

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze