Powstała kolejna biblioteczka plenerowa

Gminna Biblioteka Publiczna w Blizanowie uczciła Święto Wolnych Książek postawieniem regału bookcrossingu w Piotrowie, na placu siłowni zewnętrznej. Plenerowa biblioteczka będzie systematycznie uzupełniana przez blizanowskie bibliotekarki.

Na początek znajdziemy tam nieco ponad 20 książek z literatury beletrystycznej (dziecięcej, młodzieżowej, kobiecej). Można się z nimi zapoznać, siedząc na ławce, ale można też je wziąć do domu, przeczytać i podać dalej. Idea bookcrossingu polega na pozostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg, czyli uwolnić książki. 

To drugi regał bookcrossing oficjalnie zarejestrowany przez blizanowską bibliotekę. Pierwszy znajduje się w korytarzu prowadzącym do Biblioteki w Jankowie Pierwszym. Działa od 12.06. 2016r. Rocznie przechodzi przez niego kilkaset książek.

Źródło: Gmina Blizanów

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze