reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Powstanie świetlica wiejska w Skalmierzycach

Z początkiem marca rozpoczęła się budowa pierwszej w Skalmierzycach wielofunkcyjnej sali wiejskiej. Ta największa w gminie wieś dotychczas takiego obiektu nie posiadała. Prace nad nią realizuje przedsiębiorstwo z Ostrowa Wielkopolskiego, które w roku 2015 przeprowadziło rozbudowę i remont sali widowiskowej „Stare Kino”.

Projektowana świetlica to obiekt jednokondygnacyjny o wymiarach 27,62 m na 32,53 m, wysokości 8,92 m i blisko 460 m2 powierzchni użytkowej mogącej pomieścić około 120 osób. Jego znaczną część zajmie sala główna (ponad 253 m2), pozostały metraż stanowić będą pomieszczenia dodatkowe – techniczne, socjalne, korytarze, magazyny, kotłownia, biuro oraz toalety. Na potrzeby inwestycji przeznaczono blisko 7500 m2 powierzchni terenu. Tam też powstanie parking na 59 miejsc.

Po czasie pandemii, podczas której życie społeczne musiało ostro wyhamować, przyszedł czas na ponowne uruchomienie zapasów zgromadzonej w ludziach energii – energii do organizacji przedsięwzięć, wydarzeń, szeroko pojętej integracji międzyludzkiej. I do tego właśnie przyda się nam wszystkim nowoczesna świetlica, która powstaje we wprost idealnym dla niej miejscu – na tzw. „Dąbku”, czyli miejscu, które mieszkańcom Skalmierzyc nieodłącznie kojarzy się z odpoczynkiem i piękną przyrodą wokół

Jerzy Łukasz Walczak – Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce

Tweet

Koszt zadania wyniesie 3.496.464,81 zł, z czego 1.171.157,00 zł to pozyskane przez samorząd Nowych Skalmierzyc dofinansowanie z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Zakończenie prac przewidywane jest na marzec 2023 roku.

 

Źrodło: Urząd Nowe Skalmierzyce


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze