Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Powstanie Wielkopolskie świętem wszystkich Polaków!

103. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego będzie obchodzona na terenie całej Polski. W listopadzie Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę o ustanowieniu Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Święto będzie miało charakter państwowy. Mimo to jego gospodarzem w stolicy Wielkopolski i Polski będzie Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Obchody tej rocznicy odbywać się będą pod hasłem: „NASZE Powstanie WielkoPOLSKIE”.

„Od lat, w ten grudniowy dzień, kiedy nasi przodkowie chwycili za broń, my z wdzięcznością stajemy przed ich pomnikami. Spoczywa na nas pokoleniowe zobowiązanie do pielęgnowania pamięci o tym zwycięskim zrywie. Nie tylko w Wielkopolsce. Cieszę się, że już w tym roku 27 grudnia będzie Narodowym Dniem Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Świętem wszystkich Polaków!”.

– mówi Marszałek Marek Woźniak.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego zachęca, by 27 grudnia cała Wielkopolska ukazała się w biało-czerwonych barwach, które symbolizują naszą wolność oraz suwerenność. 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. 

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze