baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Pożar budynku z bydłem – 11 zastępów w akcji

Paliła się drewniana konstrukcja dachu budynku gospodarczego. Jeszcze przed przyjazdem zastępów Straży Pożarnej, właściciel wyprowadził 11 sztuk bydła z części inwentarskiej. Działania trwały około 3 godzin.

Dnia 30 sierpnia br. o godzinie 17:51 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Saczyn gm. Godziesze. Po przybyciu pierwszych jednostek straży na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się drewniana konstrukcja dachu  budynku gospodarczego. W budynku nie przebywały żadne osoby. Działania straży w pierwszej fazie pożaru polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu prądu do budynku. Następnie podano 3 prądy wody w natarciu na palącą się konstrukcję dachu budynku. Po opanowaniu pożaru przystąpiono do częściowej rozbiórki dachu i dogaszaniu pożaru. Pożar został ugaszony.

W działaniach trwających blisko 3 godziny wzięły udział 4 zastępy z Państwowej Straży Pożarnej oraz 7 zastępów z Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Godziesze.

Źródło: kpt. Szymon Zieliński
Zdjęcia: kpt. Szymon Zieliński


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze