Pożar poddasza w gminie Stawiszyn

2 września, krótko przed godziną 15, Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego, jednorodzinnego znajdującym się w miejscowości Werginki w podkaliskiej gminie Stawiszyn. Na miejsce zdarzenia Dyżurny Stanowiska Kierowania zadysponował 6 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z JRG nr 1 i 2 oraz OSP Stawiszyn i Zbiersk.

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia ratownicy potwierdzili pożar poddasza budynku mieszkalnego. Strażacy przystąpili do działań gaśniczych z drabiny przystawnej oraz od wewnątrz budynku. Po zlokalizowaniu pożaru dalsze działania strażaków polegały na wykonaniu prac rozbiórkowych konstrukcji budowlanej, w tym przypadku były to płyty blachy dachowej pod którą cały czas tliły się zarzewia ognia. W trakcie działań usunięto, także gniazdo owadów błonkoskrzydłych, które znajdowało się na poddaszu, ponieważ owady utrudniały pracę strażaków i stanowiły zagrożenie dla osób postronnych. Po wykonaniu tych czynności cały budynek sprawdzono i po stwierdzeniu braku zagrożenia działania zakończono. Na miejscu obecna była również Grupa Operacyjna Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu oraz Policja.

 

Źródło: KM PSP

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter