reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego

22 stycznia o godzinie 17:34 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kaliszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego jednorodzinnego znajdującego się przy ul. Mazowieckiej w Kaliszu. 

Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy PSP z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 i 2 oraz zastęp z OSP Kalisz-Lis. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono silne zadymienie panujące na terenie posesji oraz ul. Mazowieckiej spowodowane wydobywającym się dymem z przewodu kominowego.

Kierujący działaniem ratowniczym wprowadził dwie roty strażaków zabezpieczonych sprzętem ochrony układu oddechowego

Pierwsza rota ratowników zabezpieczona sprzętem ratownictwa wysokościowego za pomocą podnośnika hydraulicznego dotarła na dach budynku gdzie podjęto działania w celu zrzucenia palących się sadz do wyczystki przewodu kominowego. Druga rota działania prowadziła w kotłowni znajdującej się w piwnicy budynku skąd wybierano zrzucone, palące się sadze, a następnie wynoszono je na zewnątrz budynku. Równocześnie w trakcie działań sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej temperaturę ścian komina w środku budynku w celu wykluczenia przedostania się zarzewi ognia na jego elementy konstrukcyjne. Wnętrze budynku zbadano również za pomocą miernika wielogazowego pod kątem obecności tlenku węgla. Czujnik nie stwierdził obecności czadu. Po zakończonych działaniach przewietrzono cały budynek.

Przypominamy że zgodnie z obowiązującymi przepisami należy dokonywać usuwania zanieczyszczeń z przewodów kominowych co najmniej raz na 3 miesiące w paleniskach opalanych paliwem stałym oraz co najmniej raz na 6 miesięcy w paleniskach opalanych paliwem płynnym i gazowym.

źródło: KM PSP Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze