baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

POŻAR SADZY W KOMINIE W MIEJSCOWOŚCI NOWA PLEWNIA

Dnia 21 listopada br. o godzinie 18:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie w miejscowości Nowa Plewnia gm. Ceków.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów Straży Pożarnej okazało się, że doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w drewnianym domu. W momencie wybuchu pożaru, wewnątrz budynku znajdowała się jedna osoba – użytkownik, który opuścił dom przed przyjazdem Straży Pożarnej – nie wymagał pomocy medycznej.

Działania przybyłych na miejsce zdarzenia Strażaków w pierwszej kolejności sprowadzały się zabezpieczenia miejsca zdarzenia, następnie udali się na dach przy użyciu podnośnika hydraulicznego, w celu wyczyszczenia przewodu kominowego, przy użyciu wyciora kominowego. Zadanie to było utrudnione z uwagi na chwiejną i niepewną konstrukcję budynku. Jednocześnie Strażacy wyczyścili i wygasili piec.

W akcji trwającej niespełna 2 godziny udział wzięło 12 strażaków w sile 3 zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 i nr 2 w Kaliszu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Cekowa.

źródło: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze