reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Pożar sadzy w kominie w Nędzerzewie

W dniu 30.01.2023r. po godz. 13:00 zastępy GCBA-Rt 5/32, SHD 23 z JRG 2 Kalisz oraz GBA 4,5/16 z OSP Tłokinia Wielka zostały zadysponowane do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Nędzerzew.

Pożar sadzy został ugaszony przez właściciela budynku przed przybyciem zastępów. Na dachu budynku znajdowała się instalacja fotowoltaiczna, inwerter instalacji fotowoltaicznej został odłączony przez właściciela posesji. Niemniej jednak w wyniku pożaru sadzy w kominie  doszło do okopcenia i nadpalenia drewnianej konstrukcji dachu a spod blachy trapezowej stanowiącej przekrycie dachu wydobywał się dym.

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu arkuszów blachy przy kominie, następnie przy pomocy prądu wodnego ugaszono zarzewia ognia. Wykorzystując kamerą termowizyjną oraz detektor wielogazowy MSA-ALTAIR 4X strażacy sprawdzili budynek nie stwierdzając zagrożenia.

Opracował
mł. kpt. Hubert Pietroń
fot. Pixabat

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze