Pożar transformatora olejowego

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu Straży Pożarnej uzyskano informację od pracowników WSK PZL Kalisz, że podczas prac serwisowych na terenie zakładu doszło do pożaru transformatora olejowego umiejscowionego w jednym z budynków gospodarczych. Pracownicy podjęli próbę ugaszenia pożaru przed przybyciem Straży Pożarnej przy pomocy dwóch gaśnic śniegowych.

Pracownicy przekazali, że prąd w budynku został przez nich odłączony oraz nikt z osób znajdujących się na terenie nie potrzebuje pomocy medycznej. Działania Straży Pożarnej w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie dwóch ratowników ubranych w sprzęt OUO przystąpiło do gaszenia palącego się transformatora. W pierwszej fazie w tym celu podano jeden prąd piany średniej w natarciu bezpośrednio na transformator oraz w jego najbliższym otoczeniu. W Piwnicy obiektu pod pomieszczeniem z transformatorem zlokalizowano zarzewia ognia w instalacji elektrycznej- rozebrano części osłaniające – ugaszono kable. Po stłumieniu ognia przystąpiono do oddymienia całego budynku. Podczas kontroli temperatury przy pomocy kamery termowizyjnej na palącym się wcześniej transformatorze zauważono fragmenty metalowej konstrukcji nagrzane do ok. 200 °C. – podano jeden prąd wody na nagrzane elementy w celu ich schłodzenia. Zagrożenie usunięto, działania zakończono.

źródło: KM PSP Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze