Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Poznaliśmy radnych Sejmiku z regionu

Choć w województwie wielkopolskim wciąż rządzić będzie koalicja KO-TD to najlepszy wynik do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego otrzymało Prawo i Sprawiedliwość. Przedstawiciele tej partii zgarnęli aż 3 mandaty. Po dwa mandaty przypadły Koalicji Obywatelskiej i Trzeciej Drodze.

Poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości osiągnęło 30,80%. Do Sejmiku z ramienia tej partii dostali się Tomasz Ławniczak, Piotr Trybek i Leszek Bierła. 26,03% dostała Koalicja Obywatelska i teoretycznie do Sejmiku dostać się powinny Alicja Łuczak oraz Marzena Wodzińska. Ta pierwsza jednak obejmie mandat poselski po Grzegorzu Rusieckim, który obejmie fotel prezydenta Leszna. Skorzysta na tym Andrzej Pichet, który otrzyma trzeci wynik. Nie zmieni się sejmikowa reprezentacja Trzeciej Drogi, którą reprezentować będą, związani z PSL-em Krzysztof Grabowski i Jan Grzesiak.

W całym województwie KO wygrała wybory do sejmiku województwa wielkopolskiego, uzyskując 32,01 proc. głosów. Na kolejnych miejscach znalazły się: PiS – 26,90 proc., Trzecia Droga – 17,49 proc. i Lewica – 7,64 proc.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze