Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Poznaliśmy Słowo Roku 2023!

Znamy już Słowo Roku 2023! Wśród wielu propozycji, które walczyły o to wyróżnienie, znalazły się m.in. inflacja, patodeweloperka, sztuczna inteligencja (AI), granatnik i zboże.

W tym roku zgłoszono liczne propozycje, które można było wybierać w trakcie głosowania trwającego do 31 grudnia 2023 roku. Spośród dwudziestu nominacji, internauci wybrali jedno najpopularniejsze…

Według internautów słowem roku 2023 był wyraz „wybory”. Drugie miejsce przypadło „sztucznej inteligencji”, a trzecie zajęła „inflacja”. Równolegle, kapituła językoznawców pod patronatem Rady Języka Polskiego również dokonała swojego wyboru. Jej zdaniem słowo roku 2023 to „sztuczna inteligencja”, na drugim miejscu znalazły się „wybory”, na trzecim „inflacja” oraz „posłanka”.

Historia słowa roku sięga trzynastego już konkursu, gdzie poprzednimi zwycięzcami były „wojna” w 2022 roku, „szczepienie” w 2021 roku, a „koronawirus” w 2020 roku. Tym samym, słowo roku pozostaje ważnym wskaźnikiem, odzwierciedlającym najbardziej istotne tematy i wydarzenia w danym czasie.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze