Redakcja portalu Latarnik Kaliski życzy w tym świątecznym czasie radosnych i rodzinnych świąt! 👨‍👩‍👧‍👦 Spędźcie je bezpiecznie w gronie najbliższych osób w spokoju i zdrowiu, a przede wszystkim pośród gwarnych rozmów oraz uśmiechów, by w kolejny rok wejść z optymizmem i nadzieją! 🎄 Zbierzcie siły, odpocznijcie i razem z nami podtrzymujcie światło Latarnika! Wszystkiego dobrego i góry prezentów - niekoniecznie tych materialnych! 🎅

Pozyskano ponad 23 litry krwi w ramach Mikołajkowej Akcji PCK

Ponad 23 litry krwi pozyskano podczas Mikołajkowej Akcji Poboru Krwi zorganizowanej przez Polski Czerwony Krzyż, która odbyła się 6 grudnia na kaliskim Głównym Rynku.

Akcja poboru krwi od 2016 roku towarzyszyła w tym okresie Wigilii na kaliskim Rynku. Tegoroczne wydarzenie ze względów epidemicznych zostało przeniesione do sfery wirtualnej. Krew jest jednak lekiem realnym i ciągle potrzebnym. PCK po raz kolejny zaprosił w niedzielne przedpołudnie chętnych do podzielenia się krwią. Naprzeciw wejścia do ratusza, w otoczeniu świątecznych dekoracji stanął mobilny punkt Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, natomiast mając na uwadze dodatkowe wymogi sanitarne, etap kwalifikacji, czyli badanie lekarskie oraz badanie laboratoryjne zlokalizowano już w pomieszczeniach ratusza.

Na apel organizatorów odpowiedziały łącznie 64 osoby, spośród których, po przejściu wymaganych badań do oddania krwi, zakwalifikowano 52 dawców. Pozyskano tym samym 23,4 litra krwi, a 5 osób dołączyło do grona honorowych dawców.

Każdy z dawców, oprócz zestawu czekolad, otrzymał drobne upominki przygotowane przez Polski Czerwony Krzyż i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Latarnik24

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter