Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Prace Tomasz Górnickiego zagoszczą w Wieży Ciśnień

Ośrodek Kultury Plastycznej „Wieża Ciśnień” zaprasza na wystawę „Nightmares”. Uroczyste otwarcie ekspozycji odbędzie się 2 lutego o godz. 18:30. W trakcie otwarcia zostanie zaprezentowana twórczość rzeźbiarza oraz performera Tomasza Górnickiego.

Twórczość artysty to prezentacja prac składających się na wystawę “Nightmares”, w której konfrontuje on widza z jego emocjonalnymi dolegliwościami. Rzeźba Górnickiego reprezentuje konkretny afekt, stan duchowy, często niełatwy oraz naruszający naszą strefę komfortu. Zatrzymany w marmurze, glinie, stali, czy brązie trwa i będzie na zawsze nosić jego piętno – efekt bywa wyzwalający.

Artysta ceni dialog z każdym odbiorcą. Projekt. „Apocalypto”, prace “Przepraszam to za mało”, czy „Na granicy cienia” montował partyzancko w przestrzeni publicznej. Działa na wielu płaszczyznach, jest pierwszym polskim artystą, który sprzedał na aukcji cyfrowe dzieło NFT pt. „Fortune”. 

Tomasz Górnicki – Urodzony w 1986 roku absolwent Wydziału Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni Janusza Antoniego Pastwy. Jeden z czołowych polskich rzeźbiarzy młodego pokolenia, w centrum swoich rozważań stawia tematykę egzystencjalną. Uniwersalnym motywem jego twórczości jest cielesność, ekspresyjna nagość i granice erotyzmu. Tomasz Górnicki współpracuje z artystami różnych mediów, takimi jak Roger Ballen, Chris Niedenthal, Czarnobyl, czy Monstfur, ujawniając interdyscyplinarny charakter rzeźby, poszerzając tym samym krąg odbiorców tej dziedziny sztuki. Jego prace były wystawiane na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Europie i na świecie.

Czas trwania wystawy: od 2 lutego 2024 do 24 lutego 2024 roku

Źródło: OKP Wieża Ciśnień

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze