Pracowite dni kaliskich strażaków

Zeszły tydzień upłynął kaliskim strażakom na wielu ważnych wyjazdach na służby. Sporo interwencji dotyczyło powiatu kaliskiego.

Jedna z ważniejszych akcji dotyczyła pożaru składowisk podkładów kolejowych w miejscowości Ksawerów w gminie Koźminek. Zajęły się one od ognia, który powstał w zakłądzie produkcji palet. Ze względu na warunki, pożar bardzo szybko rozprzestrzeniał się w kierunku lasu. Czynnikiem ryzykownym była także słoma, składowana na polu w baltonach. Do akcji gaśniczej skierowano chociażby Pluton Wojewódzkiego Obwodu Operacyjnego, który zapewnił ciągłość dostaw wody ze Swędrni.

Oprócz pożarów, strażacy zostali wezwani także do wypadku drogowego, jaki miał miejsce na Drodze Krajowej nr 12 w Opatówku, gdzie doszło do czołowego zderzenia pojazdów osobowych. Droga ta była zupełnie zablokowana, a osobę poszkodowaną przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego i przewieziono do szpitala.

W miejscowości Szałe doszło także do pożaru. Dotyczył on budynku mieszkalnego w zabudowie bliźniaczej. Do zdarzenia doszło podczas korzystania z biokominka na paliwo ciekłe. Ratownicy musieli udzielić pomocy dwóm poszkodowanym. W akcji tej udział wzięło 6 zastępów Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. 

Źródło: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter