Prawie 12 tys. zgłoszeń na Krajową Mapę Zagrożeń

Dzięki programowi MSWiA „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” przez Internet, można w prosty i przede wszystkim anonimowy sposób, zgłaszać policjantom wszelkie problemy. Aplikacja to interaktywne narzędzie, dzięki któremu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń na danym terenie. Mapa pomaga również wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Policja weryfikuje wszystkie zgłaszane sygnały o zagrożeniach, a jeśli informacje okażą się prawdziwe, podejmuje odpowiednie działania.

„Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” działa na terenie Wielkopolski od 20 września 2016 roku. Przez 6 letni okres funkcjonowania mapy kaliscy policjanci odnotowali 11 887 zgłoszeń dotyczących różnego rodzaju zagrożeń, z których każde spotkało się z odpowiednią reakcją służb. Tylko w tym roku funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zweryfikowali już blisko 1022 informacje naniesione na mapę. Każde pojedyncze zagrożenie było sprawdzane przez policjantów odpowiedniej komórki. Spośród 24 kategorii zagrożeń dostępnych na mapie, najczęściej zgłaszane były problemy związane z: nieprawidłowym parkowaniem, przekraczaniem dozwolonej prędkości, niewłaściwą infrastrukturą drogową, złą organizacją ruchu drogowego oraz spożywaniem alkoholu w miejscach niedozwolonych. Wymiernym efektem działań Policji w wyniku naniesionych na mapę zagrożeń jest sama obecność policjantów w miejscach, gdzie oczekuje tego społeczeństwo.

Zachęcamy wszystkich korzystania do aplikacji i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami, dotyczącymi bezpieczeństwa. Jednocześnie przypominamy, że z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie w ciągu doby. Zmiany wprowadzone w lipcu 2017 roku umożliwiły internautom m.in. dodawanie zdjęć oraz krótkich opisów dotyczących zagrożeń.

Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112.

Każdy użytkownik może podzielić się swoimi spostrzeżeniami co do funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa za pośrednictwem skrzynki mailowej: kmzb@policja.gov.pl

źródło: KMP Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze