Prawie 13 litrów krwi oddali na osiedlu Winiary

W minioną niedzielę, 26 września po raz pierwszy odbyła się akcja krwiodawstwa na terenie osiedla Winiary. To wspólna inicjatywa Polskiego Czerwonego Krzyża, miejscowej Parafii pw. bł. Michała Kozala oraz OSP Kalisz-Winiary. Jej efekt to nie tylko pozyskana krew, ale również znaczna ilość nowych krwiodawców.

Akcja została przeprowadzona w oparciu o parafialne pomieszczenia udostępnione przez proboszcza ks. Piotra Kuświka. Gospodarz nie tylko zadbał o odpowiednie warunki, ale również gorąco zachęcał parafian do podzielenia się cząstką siebie, a co najważniejsze dał osobisty przykład, oddając krew jako jeden z pierwszych. W sprawny przebieg akcji zaangażowali się również członkowie OSP Kalisz-Winiary i rady osiedla, którzy pomogli w zaaranżowaniu sali dla potrzeb ekipy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, a dodatkowo dla obsługi i dawców przygotowali kawę i pyszne domowe ciasta. Nad całością czuwali natomiast doświadczeni działacze z kaliskiego PCK. Wyjaśniali chętnym m.in. zasady i warunki oddawania krwi oraz wyjaśniali ewentualne wątpliwości. 
Taka rodzinna atmosfera towarzyszyła przez cały czas akcji, której ostateczny wynik zatrzymał się na 31 osobach zarejestrowanych. Z tej liczby 28 osób po przejściu etapu kwalifikacji podzieliło się lekiem życia. Dla potrzeb lecznictwa trafiło 12,6 l krwi. Jednak chyba największą wartością akcji we Winiarach okazała się pokaźna grupa dawców pierwszorazowych, było to bowiem aż 10 osób.
Na pamiątkę do dawców trafiły przygotowane przez PCK okolicznościowe podziękowania oraz zestawy upominków, wśród których znalazły się m.in. zapachy samochodowe AROMA, wejściówki do kaliskiego Aquaparku oraz drobne gadżety. Jak zgodnie na zakończenie stwierdzili organizatory, z pewnością nie była to ostatnia w tym miejscu akcja krwiodawstwa.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter