reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Prawie 300 prac w ramach „Twórczości plastycznej inspirowanej muzyką dawną”

Do 15 lipca można podziwiać w Galerii im. Prof. Andrzeja Niekrasza wystawę prac laureatów 27. Konkursu „Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną”. Otwarcie wystawy zainaugurowało 44. Międzynarodowy Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej Schola Cantorum.

Na wystawę wpłynęło prawie 300 prac z 48 ośrodków w Polsce, co jest rekordową liczbą w historii konkursu. Ze względu na wysoki i wyrównany poziom prac, jurorzy postanowili przyznać 15 równorzędnych nagród oraz nagrodę specjalną przewodniczącej jury prof. dr hab. Beaty Koteckiej – za płaskorzeźbę „Akordeoniści”. „Dzieła młodych twórców wykonane w różnorodnych technikach artystycznych tj. Pastel, akryl, linoryt, sucha igła, batik, kolaż są na zaskakująco wysokim poziomie technicznym i artystycznym ” – ocenia prof. Kotecka. Obecnie finaliści i ich artystyczni opiekunowie uczestniczą w warsztatach w Pracowni Tkaniny Artystycznej. Tematem przewodnim jest technika batiku.

Źródło: WP-A UAM
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze