baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Prawie 400 mln zł nadwyżki w budżecie województwa!

Sejmikowa Komisja Budżetowa, która obradowała w sposób zdalny 20 maja, wyraziła pozytywną opinię o sprawozdaniu z realizacji budżetu województwa wielkopolskiego za 2021 rok. Wcześniej analizą ubiegłorocznych przychodów i wydatków regionu zajmowali się też (i je poparli) radni z branżowych komisji.

Jak informowała skarbnik województwa Elżbieta Kuzdro-Lubińska, nadwyżka w finansach za 2021 rok wyniosła 175 mln zł, ale po doliczeniu do tej kwoty tzw. wolnych środków bilans budżetu wzrósł (na plus) do kwoty 383 mln zł. Już w grudniu 2021 r., przygotowując budżet na 2022 r., aż 181 mln zł z tej puli przeznaczono na zmniejszenie deficytu. Jak brzmi propozycja rozdysponowania pozostałych 202 mln zł?

50 mln zł to „znaczone pieniądze” (fundusze celowe, środki unijne, projekty kończone w tym roku). Na ponowne zmniejszenie deficytu zaplanowano kolejne 87 mln zł, a pozostałe 65 mln zł to obecnie tzw. wolne środki. Większość radnych negatywnie zaopiniowała natomiast proponowane przez PiS poprawki, polegające na finansowaniu kursów strzeleckich oraz zakupie dodatkowego wyposażenia dla WOT i PSP. Komisja zapoznała się ponadto z raportem o stanie województwa, informacją o regionalnym mieniu oraz poparła kilkanaście wniosków o zmiany w tegorocznym budżecie.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze