Bryłka

Prawie 600 osób wzięło udział w V Półmaratonie Nocnym „Bursztynowa Hellena”!

Piąta edycja kaliskiego półmaratonu „Bursztynowa Hellena” za nami! Trasę liczącą 21,0975 km pokonały 573 osoby. Bartosz Romaniuk triumfował wśród najlepszych mężczyzn, a Patrycja Jóźwiak okazała się być najszybszą z pań.

Najlepszym zawodnikiem tegorocznej „Bursztynowej Helleny” okazał się Bartosz Romaniuk z Wschowy. Przebiegając trasę o długości 21,0975 km, osiągnął imponujący czas 1 godzina, 12 minut i 56 sekund. Drugie miejsce zajął Artur Gułaj z Legnicy, który ukończył z wynikiem 1:14:45, a tuż za nim uplasował się Maciej Łucyk z Poznania, osiągając trzeci czas – 1:16:43.

Wśród kobiet najlepiej wypadła Patrycja Jóźwiak ze Słupcy, która pokonała trasę w czasie 1:29:10. Drugą pozycję zajęła Agnieszka Wojtaszek z Kościana, kończąc z wynikiem 1:30:09, a na trzecim miejscu znalazła się Kinga Handzlik z Oleśnicy z czasem 1:31:46.

Pełne wyniki półmaratonu – KLIK.

Trasa półmaratonu „Bursztynowa Hellena” rozpoczęła się przy Hali Arena (start), a następnie biegła ulicą Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Graniczną, Szapocznikow, ponownie ulicą Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Kolejnymi ulicami były Wojciechowskiego, Armii Krajowej, Maria Skłodowska-Curie, Al. Wojska Polskiego, Wrocławska, Górnośląska, Śródmiejska, al. Wolności, Bankowa, Wał Staromiejski, Częstochowska, ponownie al. Wolności, Śródmiejska, Narutowicza, Babina, pl. Kilińskiego, Warszawska, Łódzka, Szlak Bursztynowy, Górnośląska, Wrocławska, Al. Wojska Polskiego, Maria Skłodowska-Curie, Armii Krajowej, Wojciechowskiego, Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Szapocznikow, Graniczna, ponownie Prymasa Stefana Wyszyńskiego, a zakończyła się przy Hali Arena (meta).