baner_AK
reklama-SWWS

Nie w Poznaniu czy Warszawie, ale w Koninie. Psychologia i prawo w WSKM!

Prawo i Psychologia – to dwa nowe kierunki (jednolite studia magisterskie stacjonarne i niestacjonarne), które od nowego roku akademickiego 2022/2023 uruchomi Wyższa Szkoła Kadr Menedżerskich w Koninie. Trwa rekrutacja. – Zasada jest taka, że student nie do Poznania, Warszawy czy Krakowa, tylko stamtąd wykładowcy tutaj – mówił dr Marek Waszkowiak, rektor WSKM w Koninie.

Najnowszymi kierunkami w Uczelni, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, są Prawo oraz Psychologia. Uczelnia otrzymała zgodę na ich prowadzenie Ministra Edukacji i Nauki. – Udało się nam stworzyć kadrę na Prawo, w moim przekonaniu bardzo dobrą i z pewną wizją – mówił dr Marek Waszkowiak, rektor WSKM w Koninie. – Ponieważ studia są tylko kodem dostępu i każdy, kto będzie chciał być rasowym prawnikiem, sędzią, prokuratorem, adwokatem czy radcą musi zrobić aplikację, oparliśmy naszą kadrę o sędziów – od sądu rejonowego do Sądu Najwyższego – dodawał rektor WSKM. – Są też profesorowie i doktorzy z różnych uniwersytetów w Polsce, prokuratorzy z tytułami i bez, ale też radcy prawni oraz wykładowcy zajmujący się nowymi technologiami – punktował dr Waszkowiak.

zdj2

Na kierunku Psychologia kadrę również tworzyć będą praktycy i ludzie z tytułami. – Staramy się pokazać specjalistów z wysokiej półki, którzy tworzą teorię, a zarazem prowadzą ciekawe praktyki – mówił rektor WSKM, podkreślając, że w promieniu stu kilometrów nie ma żadnej uczelni, gdzie są kierunki Prawo i Psychologia. – Staramy się zainteresować Kalisz, północne gminy województwa łódzkiego, Wrześnię, Inowrocław aż po Włocławek, w którym jest najbliższe Prawo – mówił rektor o przyszłych studentach.

zdj3

WSKM może ich jednak do siebie przekonać nie tylko nowymi kierunkami. Oferta jest bardzo szeroka. To prywatna uczelnia w naszym regionie o największej liczbie kierunków. Pod tym względem spełnia w nadmiarze warunki do stania się akademią. – Ale na razie chyba jeszcze nie chcemy – dodał rektor. Obecnie w uczelni pracują również wykładowcy z Ukrainy i Białorusi, a także uczy się w niej 50 białoruskich i 40 ukraińskich studentów.

Pracownicy Uczelni informują, że rekrutacja na studia trwa do 15 września. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej Uczelni: www.wskm.edu.pl/kandydaci.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze