baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Prezentacja wystawy pokonkursowej 38. Konkursu Plastycznego Świat Dziecka

W czwartek, 1 czerwca 2023 roku, o godzinie 12.00, podczas uroczystego wernisażu w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu, rozpocznie się prezentacja wystawy pokonkursowej 38. Konkursu Plastycznego Świat Dziecka.

Jak co roku, do udziału w konkursie zaprosiliśmy dzieci i młodzież w wieku od 5 do 16 lat. Każdy uczestnik mógł nadesłać tylko jedną pracę o dowolnej tematyce. Na konkurs wpłynęły 454 prace w następujących grupach wiekowych: I grupa: 5-7 lat, II grupa: 8-10 lat, III grupa: 11-13 lat i IV grupa: 14-16 lat. Jury, które tworzyli artyści sztuk wizualnych: Janusz Lewandowski, Adrian Kempa i Ziemowit Fincek oraz przedstawiciel Galerii – Jacek Różański, po obejrzeniu nadesłanych prac postanowiło nagrodzić 16 autorów a wyróżnić 75. Wyniki konkursu zostały umieszczone na stronie Galerii www.tarasin.pl w zakładce AKTUALNOŚCI, a uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień będzie miało miejsce, tradycyjnie, 1 czerwca o godzinie 12.00. Do wystawy został wydany barwny katalog, zawierający reprodukcje nagrodzonych prac i spis wyróżnionych. Kuratorką konkursu i wystawy jest pani Ewa Cierniak. Tegoroczna ekspozycja pokonkursowa pokazywana będzie w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina przy pl. św. Józefa 5 w Kaliszu od 1 do 16 czerwca 2023 roku. W tym samym czasie będzie można zobaczyć także wystawę ukazującą działania w ramach tegorocznej edycji projektu edukacyjnego Galerii „Laboratorium Sztuki”. Ekspozycja prezentowana będzie w Galerii Pulsar (w postaci prezentacji multimedialnej) oraz w Zielonej Strefie Galerii a zostanie otwarta również 1 czerwca 2023 roku. Podczas wernisażu, który odbędzie się o godzinie 16.00. Edukatorka, Ewa Kopeć wręczy pamiątkowe dyplomy uczestnikom warsztatów i zaprosi ich do udziału w ostatnich w tej edycji zajęciach, które poprowadzi pani Katarzyna Przezwańska.
Zapraszamy bardzo serdecznie, małych i dużych miłośników sztuki, na obie wystawy.

źródło: um

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze