Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Prezydent o bezpieczeństwie miasta

Prezydent Kalisza Krystian Kinastowski na konferencji przedwyborczej Koalicji Kaliskiej przedstawił IV Filar Rozwoju Miasta, jakim jest bezpieczeństwo. Zapowiada, że w następnej kadencji priorytetem będzie dla niego bezpieczeństwo mieszkańców.

Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z najważniejszych potrzeb, jakie mają ludzie. Mieliśmy do czynienia z dwoma poważnymi kryzysami. Chodzi o pandemię, która była dla nas zaskoczeniem, ale i również o wybuch wojny, konieczność niesienia pomocy Ukrainie i uchodźcom. Kolejna kadencja minie pod znakiem zapewnienia szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Dobrze by było, żeby miastem zarządzała osoba, która przez te dwa kryzysy, wspólnie z urzędnikami, sztabami kryzysowymi, ale również mieszkańcami to miasto przeprowadziła – stwierdził Krystian Kinastowski

Prezydent zwraca również uwagę na kwestie dotyczące bezpieczeństwa wspólnoty. Doświetlanie przejść dla pieszych w ramach inicjatywy podniesienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, czy zapewnienie sieci monitoringów to jedne z projektów jego programu. Prezydent deklaruje także  gotowość na wypadek klęski powodziowej

Kalisz jest jednym z bardziej zagrożonych powodziami miast w Polsce. W tym zakresie jest również dużo do zrobienia. Na bieżąco badamy stan techniczny wałów przeciwpowodziowych- zapewnił na konferencji prezydent Krystian Kinastowski.

Relacje przygotowała Aleksandra Nogaj

Miasto przygotowuje plany ewakuacji ludności na wypadek potencjalnych zagrożeń. Audytowana i analizowana jest lista schronów i miejsc tymczasowego schronienia. Na terenie Kalisza istnieją 74 miejsca gwarantujące bezpieczeństwo, które zapewnią schronienie dla około 7% mieszkańców. W przypadku gdyby miasto miałoby być obiektem ataków, plany zakładają ewakuację mieszkańców. Prezydent Krystian Kinastowski zamierza skupić się również na edukacji mieszkańców, by w przypadku niebezpieczeństwa byli w stanie poprawnie zareagować.

Nie ma lepszego sposobu na podniesienie ogólnego poziomu bezpieczeństwa w mieście jak edukacja i przygotowanie na wypadek zagrożeń. Możemy na siebie nawzajem liczyć będąc świadomą i wyszkoloną wspólnotą – stwierdza prezydent Krystian Kinastowski.

W tym celu Miasto zamierza opracować poradnik nt. bezpieczeństwa publicznego i osobistego. Poradnik ma zawierać treści z zakresu min. postępowania na wypadek zagrożeń spowodowanych siłami natury czy atakami terrorystycznymi.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze