reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Prezydent podziękował Kaliskiej Radzie Seniorów

Prezydent Krystian Kinastowski i wiceprezydent Mateusz Podsadny podziękowali za pracę członkom Kaliskiej Rady Seniorów, której kadencja się zakończyła. „Państwa praca, opinie, głos w dyskusji są dla mnie niezwykle istotne. Pomagają nam wyjść naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom osób starszych” – powiedział prezydent Krystian Kinastowski.

Powołana uchwałą Rady Miejskiej Kalisza w 2016 roku Kaliska Rada Seniorów jest społecznym organem o charakterze opiniodawczym, doradczym i inicjatywnym. Jej celem jest integracja oraz wspieranie i reprezentowanie środowiska osób starszych. Pracę rady pierwszej kadencji podsumowała przewodnicząca Grażyna Mazurek. „Chcę powiedzieć, że zawsze władze miasta i pracownicy Urzędu życzliwie i z otwartością przyjmowali nasze inicjatywy. Dowodem na to, jak dużą role władze obecnej kadencji przywiązują do polityki senioralnej jest utworzenie w Wydziale Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Referatu Zdrowia, Polityki Społecznej i Senioralnej. Mamy wsparcie w komunikowaniu się – jest specjalna zakładka na stronie miasta poświęcona pracom rady i wszystkim działaniom na rzecz seniorów. Mamy także biuletyn seniora. To wszystko pozwala nam łatwiej realizować założone cele” – mówiła Grażyna Mazurek.

Zadania rady polegają przede wszystkim na opiniowaniu działań samorządu w zakresie potrzeb osób starszych, przedstawianiu własnych propozycji, zgłaszaniu inicjatyw. Integrowaniu środowiska seniorów, ale i integracji międzypokoleniowej. „To wszystko udawało nam się realizować. Przedstawiciele Rady nazwiązali współpracę z wieloma instytucjami, radami osiedli oraz organizacjami działającymi w obszarach istotnych dla seniorów. Uczestniczyliśmy i współtworzyliśmy wydarzenia, projekty, konferencje. Zajmowaliśmy się różnymi tematami, w tym polityką zdrowotną. Przypomnę Senioriadę, wyjazdy, pikniki. Wychodziliśmy z inicjatywą organizowania programów wsparcia, jak Złota Rączka, aktywizacji seniorów – jak realizowany program zajęć w parku miejskim.Tych działań było bardzo dużo. Przy czym w ostatnich miesiącach ograniczyła je pandemia” – powiedziała przewodnicząca G. Mazurek.
Państwa praca, opinie, głosy w dyskusji są dla mnie niezwykle istotne. Pomagają nam wyjść naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom osób starszych, a jest ich w naszym społeczeństwie coraz więcej. Potrzeby te uwzględniamy planując wszelkie zmiany w naszym mieście, stąd np. opinia Rady na temat prowadzonej rewitalizacji, a także realizując akcje społeczne czy prozdrowotne” – powiedział prezydent Krystian Kinastowski dziękując radzie za pracę.

Skład pierwszej kadencji Kaliskiej Rady Seniorów:

 1. Grażyna Mazurek – przewodnicząca
 2. Zdzisława Grajek Zdzisław Mikołajczak – z-ca przewodniczącej
 3. Krystyna Krzywda – Sekretarz
 4. Mirosław Jurek
 5. Marian Kruk
 6. Barbara Bartosik
 7. Zdzisława Grajek
 8. Marianna Wasiak
 9. Karolina Pawliczak
 10.  Leszek Ziąbka
 11. Tomasz Rogoziński

 Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze