Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Prezydent powołał Kaliską Radę Kobiet

Prezydent Krystian Kinastowski powołał Kaliską Radę Kobiet. Tworzy ją jedenaście przedstawicielek różnych środowisk. Kaliska Rada Kobiet jako zespół konsultacyjny będzie miała za zadanie opiniować działania samorządu, przedstawiać własne projekty i inicjatywy. 

Działaniem w Radzie zainteresowanych było wiele kaliszanek. To pani Batbolor Magsar Khuchit, lekarz pediatra pochodząca z Mongolii, która do Kalisza sprowadziła się w wieku 9 lat. Razem z dziesięcioma innymi kaliszankami będzie działała na rzecz miasta i jego mieszkanek.

„Powstawanie rad społecznych jest przejawem wspólnej odpowiedzialności za sprawy miasta i jego mieszkańców. Liczę na dobrą współpracę, twórcze projekty i inicjatywy, opinie o podejmowanych przez samorząd decyzjach” – mówi Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza.

Kadencja Kaliskiej Rady Kobiet trwa 2 lata. Członkinie gremium funkcje będą pełniły społecznie, nie pobierając z tego tytułu żadnego wynagrodzenia.

Skład Kaliskiej Rady Kobiet:

Milena Antoniewicz, pianistka, doktor sztuk muzycznych, pedagog. Od 2007 roku związana z kaliską szkołą muzyczną, w latach 2008 – 2018 wykładowca Akademii Muzycznej w Poznaniu. Pomysłodawczyni Multi Art Festival w Kaliszu i wieloletnia prezes Stowarzyszenia Multi.Art. Uznana i nagradzana za działalność artystyczną, m.in. nominowana do nagrody fonograficznej Fryderyk i uhonorowana odznaką honorową „Zasłużony dla kultury polskiej” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prowadzi autorską szkołę fortepianu dla dzieci i dorosłych, organizuje wydarzenia artystyczne, nagrywa i koncertuje. Prywatnie żona Zbigniewa Antoniewicza, aktora Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, mama Hani i Henia. (fot. Eryk Szolc)

Jarmila Becla, psycholog, kierowniczka Opiniodawczego Zespołu Sądowych Specjalistów w Kaliszu. Jako specjalistka pracowała z kobietami w trudnej sytuacji zdrowotnej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L. Perzyny. W Poradni Zdrowia Psychicznego – z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami rozwojowymi. Obecnie w swojej pracy zajmuje się diagnozą przemocy, problemami okołorozwodowymi, diagnozą młodzieży zdemoralizowanej – nieletnich, diagnozą problemów emocjonalnych młodzieży w trudnej sytuacji rodzinnej i życiowej. Tematyka zdrowia psychicznego dzieci i dorosłych to wiodący obszar w jej pracy zawodowej. Jest współzałożycielką Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Autystycznym w Kaliszu. Prywatnie żona, matka dwójki dorosłych dzieci.

Iwona Cieślak, od 2007 roku pracuje w Urzędzie Miasta Kalisza, gdzie zajmuje się komunikacją społeczną oraz promocją. Wcześniej jako dziennikarka mediów lokalnych i regionalnych poruszała wiele tematów społecznych. Przez pięć lat pracowała jako społeczny kurator sądowy. Od 2017 roku jest przedstawicielką mieszkańców w Komitecie Rewitalizacji Miasta Kalisza. Wspiera akcje charytatywne. Autorka projektów obywatelskich związanych głównie z zazielenianiem miasta. Matka nastoletniej córki.

Majka Graf, pedagog specjalny, terapeutka, animatorka wydarzeń kulturalnych i projektów społecznych, instruktorka teatralna, współzałożycielka Fundacji Kwadratura. Miasto jest dla niej przestrzenią do spotkań, miejscem budowania relacji, podczas których każdy może doświadczyć twórczej podróży. Kocha stare kamienice i ich podwórka. Jest autorką takich projektów, jak Kultura na trawie, Podwórkowa kultura, Sąsiedzi, Zamigana Lektura i wiele innych.

Batbolor Magsar Khuchit, lekarz pediatra, asystentka na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Urodziła się w Mongolii. Kaliszanką została w wieku 9 lat. Jak podkreśla, dzięki wsparciu kaliskich nauczycieli – Szkoła Podstawowa nr 5 w Kaliszu i I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Asnyka w Kaliszu zdobyła wymarzony zawód. Pracuje w Uniwersyteckim Centrum Pediatrii Centralnego Szpitala Klinicznego w Łodzi. W czasie nauki w liceum i podczas studiów działała charytatywnie, m.in. w Leo Club Calisia. Po latach łódzkich wraz z rodziną wróciła do Kalisza.  Prywatnie żona i matka dwójki dzieci.

Kamila Manuela Majewska, ekonomistka, pedagog, wykładowczyni akademicka, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Kalisza. Od lat pracuje z młodzieżą licealną oraz ze studentami Akademii Kaliskiej. Prowadziła wykłady na Uniwersytecie w Perugii we Włoszech, w Vigo w Hiszpanii, Bragancy w Portugalii oraz Kozani w Grecji. Społeczniczka. Od 2002 radna w Radzie Miasta Kalisza. Bliskie są jej tematy finansów publicznych i samorządu terytorialnego. Kilkanaście lat poświęciła pracy na rzecz SLD, obecnie działa społecznie w Stowarzyszeniu Ziemia Kaliska Razem.  Należy do Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Poznaniu.
Samodzielnie wychowuje córki Aleksandrę i Nicolę.

Katarzyna Piątkowska-Pinczewska, doktor nauk humanistycznych, teoretyk muzyki, muzykolog, menedżer oświaty, słuchaczka MBA ZSW UAM UEP.  Od 1991 r. pracuje na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydziale Pedagogiczno–Artystycznym w Kaliszu. Od wielu lat pełni funkcję prodziekana ds. studenckich i kształcenia, przez cztery kadencje była członkiem Senatu UAM. W latach 2007- 2012 r. była dyrektorką Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. H. Melcera w Kaliszu. Zajmuje się działalnością naukową oraz popularyzatorską. Jest współtwórczynią Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Kaliskie Forum Organowe oraz Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Viva Calisia”.  Jest członkinią Zarządu Stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza im. prof. Jerzego Rubińskiego, członkinią Zarządu Fundacji Ewy Iżykowskiej „Arte Eva”, współtwórczynią i członkinią Stowarzyszenia na rzecz Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM „Artem Docendi” oraz współtwórczynią Stowarzyszenia na rzecz Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Kaliszu „Tryton”. Odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej i Medalem „Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”. Prywatnie żona kaliskiego przedsiębiorcy, mama dwójki dorosłych dzieci i babcia prawie 2-letniego Jana.

Aneta Staniszewska, przedsiębiorczyni, prezes Fundacji Klucz, wiceprezes Stowarzyszenia Samorządny Kalisz. Zawodowo zajmuje się pośrednictwem i doradztwem finansowym. Społecznie działa na rzecz dzieci i rodzin w trudnej sytuacji życiowej. Za działalność charytatywną wyróżniona m.in. tytułem Wolontariusza Roku 2019. Zajęła drugie miejsce w Wielkopolsce w Plebiscycie Osobowość Roku. Prywatnie żona i matka dwójki dorosłych dzieci.

Marta Śniosek-Masacz,  scenografka, kostiumografka, projektantka graficzna. Współpracowała m.in. z Teatrem Ludowym i Starym Teatrem w Krakowie, Teatrem Nowym oraz Teatrem Animacji w Poznaniu, Gdańskim Teatrem Szekspirowskim a także teatrami w Wałbrzychu, Kielcach, Kaliszu, Gnieźnie i innymi.. Od kilkunastu lat zaangażowana w życie kulturalne miasta. Od 12 lat współtworzy stowarzyszenie Multi. Art. Prywatnie mama Poli i żona Wojtka (fot. Monika Anioł-Spałka)

s. M. Izabela Welik ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. W 2018r. rozpoczęła kadencję przełożeńską we wspólnocie sióstr przy ul. Poznańskiej 26 w Kaliszu będąc jednocześnie organem prowadzącym Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Dom Miłosierdzia św. Józefa, a przy nim szkół dla dziewcząt. Jest słuchaczką diecezjalnego Studium Życia Rodzinnego diecezji kaliskiej, które przygotowuje m.in. do pracy w poradniach rodzinnych. Szczególnie realizuje swoje powołanie przez modlitwę o miłosierdzie dla świata, a w codzienności przez posługę dla wspólnoty i osób, które zwracają się o pomoc. Z pasją poszukuje rozwiązań, aby zaradzić potrzebom duchowym i ludzkim dlatego ceni sobie zdobywane doświadczenie.

Weronika Wodiczko, zawodowo zajmuje się bezpieczeństwem i higieną pracy. Jej pasją jest sport, przede wszystkim bieganie i triathlon. Społecznie organizuje wiele imprez biegowych, jest koordynatorką Fundacji Parkrun w Kaliszu. Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta.



Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze