Prezydent przedłuża ulgi w czynszu

O kolejny miesiąc przedłużono okres obowiązywania ulg w czynszu dla najemców lokali użytkowych, stanowiących własność gminy. Decyzję w tej sprawie podjął prezydent Krystian Kinastowski.

O obniżkę czynszu w kwietniu 2021 roku mogą ubiegać się przedsiębiorcy, którzy zanotowali spadek obrotów w porównaniu ze styczniem 2020 roku. Wnioski należy składać do Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych drogą elektroniczną lub w siedzibie jednostki przy ul. Dobrzeckiej 18.

W przypadku spadku obrotów o 60% lub więcej stosuje się 100% ulgi w czynszu. W przypadku spadku obrotów o od 40% do 59% ulga wynosi 50%. Przedsiębiorcy, którzy zanotowali spadki od 20% do 49% mogą liczyć na 30% ulgi w czynszu. Najemcy posiadający 50% zniżki w czynszu zgodnie z Zarządzeniem Nr 226/2016, otrzymają dodatkowe 20% ulgi. Dokumentem potwierdzającym spadek obrotów jest wydruk z kasy fiskalnej. Osobą, która jest uprawniona do jego wystawienia jest księgowa. Dokument potwierdzający spadek obrotów musi wpłynąć do 10 maja 2021 roku.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze