Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

PRÓBA CHARAKTERU – wernisaż prac

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu wraz z kolektywem Nasza. Twórcza. Kaliska przy gmachu Biblioteki Głównej zaprezentowali cykl prac „PRÓBA CHARAKTERU”. Oprócz wernisażu publiczność zobaczyła także koncert Wojtusa i Tymka.

Swoją twórczość zaprezentowali związani z naszym miastem młodzi artyści: Matylda Wolff, Paweł Ogórkiewicz, Asia Michalska, Bartek Kaźmierczak, Maurycy Sobański, Cezary Zieliński oraz Jeremi Groch.

Ten event jest efektem takiego skrzyknięcia się w Internecie. Bardzo byłem ciekaw co z tego wyniknie, kto na to zawołanie odpowie i jakie wydarzenie z tego powstanie. Bardzo różnorodna ludzi, którzy są związani z Kaliszem – albo tutaj mieszkali lub mieszkają, albo się tutaj uczyli. W tej chwili większość z nich studiuje na rozmaitych uczelniach w całej Polsce, w większości na uczelniach nieartystycznych. Są na różnych etapach swojego życia – jest świeżo upieczony maturzysta, jest osoba, która kilka dni temu obroniła licencjat, nie ma osoby, która dziś stoczyła bitwę z profesorami i jest świeżo upieczonym magistrem na piątkę. I mimo tego rozpierzchnięcia było coś niezwykłego, takiego mocnego, taka energia, taka konsekwencja do stworzenia tego eventu. Taka dojrzałość w młodości, to najbardziej mnie urzekało w tym przedsięwzięciu.

– powiedział Robert Kucinski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu

Wystawa plenerowa prac jest od wczoraj prezentowana przed biblioteką przy ul. Legionów 66.


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze