Problemy z licencją KKS-u. Klub uspokaja – licencja będzie!

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN na posiedzeniach w dniach 28 oraz 30 kwietnia rozpatrzyła wnioski o przyznanie licencji dla klubów Ekstraklasy, I ligi oraz II ligi. Niestety wśród klubów z licencją na grę w I lidze nie znalazł się KKS Kalisz. Stawia to pod znakiem zapytania grę na zapleczu Ekstraklasy kaliszan, w przypadku wywalczenia przez nich awansu. Klub zapowiada odwołanie i jest pewny pomyślnego rozstrzygnięcia.

Klub zdaniem komisji licencyjnej błędnie opracował sprawozdanie rachunkowe z prowadzonej działalności (kryterium F.01), nie zrealizował w terminie szkolenia dla pierwszego zespołu, grup młodzieżowych i pierwszego trenera (kryterium S.06), dotyczącego zapobiegania korupcji w sporcie i na temat szkodliwości hazardu oraz nie przedstawił informacji o strukturze grupy kapitałowej (kryterium L.04).

W rozmowie z Latarnikiem Kaliskim przedstawiciele klubu zapewniali, że zostało wystosowane odwołanie od tej decyzji i są oni przekonani, że będzie ono rozpatrzone pozytywnie. Błędy w sprawozdaniach zostały poprawione, a szkolenie zdążyło się odbyć. Podobnego zdania co do szczęśliwego końca procesu licencyjnego KKS-u jest mecenas Grzegorz Knap, członek zarządu Instytutu Prawa Sportowego, specjalista od prawa sportowego:

„W pierwszej kolejności należy wskazać, iż decyzja Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN w zakresie nieprzyznania KKS Kalisz licencji upoważaniającej do udziału w rozgrywkach I ligi w sezonie 2021/2022 jest nieprawomocna. Klubowi przysługuje odwołanie od tej decyzji do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych w terminie 5 dni od dnia otrzymania tej decyzji. Po wpłaceniu wymaganej kaucji, kaliski klub w odwołaniu przede wszystkim powinien przedstawić i uzupełnić wymaganą dokumentację licencyjną. Mianowicie organ licencyjny pierwszej instancji wskazał na brak dostarczenia rocznego sprawozdania finansowego wraz z opinią i raportem biegłego rewidenta, nieprzeprowadzenie szkoleń pierwszego zespołu, drużyn młodzieżowych i trenerów poświęconych zapobieganiu korupcji w sporcie oraz zagrożeniom uzależnieniem od gier hazardowych a także brak przedstawienia szczegółowej informacji na temat struktury prawnej klubu. Należy wskazać, iż te braki są możliwie do uzupełnienia w ciągu 5 dni i wszystko wskazuje, iż po dostarczeniu tych dokumentów Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych przyzna kaliskiemu klubowi licencję upoważaniającą do udziału w rozgrywkach I ligi w sezonie 2021/2022.”

Jak się okazuje większym problemem niż wymogi prawne może być stan stadionu przy ulicy Łódzkiej, a dokładnie jego oświetlenie. Reflektory dają zbyt słabe światło jak na wymogi 1 ligi. Za remont obiektu odpowiada już jednak jego właściciel, czyli Miasto Kalisz.

O kwestiach licencyjnych, niedoróbkach na stadionie oraz o planach KKS-u na końcówkę tego oraz przyszłego sezonu porozmawiamy z wiceprezesem Robertem Trzęsałą w obszernym wywiadzie w przyszłym tygodniu.

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter