Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Próbując uniknąć odpowiedzialności zamienili się miejscami

Kierowca busa, który przekroczył dozwoloną prędkość chciał oszukać policjantów i uniknąć odpowiedzialności za swoje zachowanie. Po tym, jak został zatrzymany do kontroli drogowej, zamienił się miejscem z pasażerem. Okazało się, że za kierownicą auta siedział 16-latek. Pojazd użyczył mu 20-letni pasażer auta. Ostatecznie obaj poniosą konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Wczoraj po południu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali na terenie powiatu kaliskiego kierowcę busa. Powodem kontroli drogowej była nadmierna prędkość. W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, kierowca poruszał się z prędkością 82 km/h.

Po sygnale kierowca busa zatrzymał się kilkadziesiąt metrów za radiowozem. Następnie nie zważając na podchodzących policjantów zamienił się miejscami z pasażerem. Nie uszło to uwadze funkcjonariuszy, którzy wylegitymowali obu mężczyzn.

Już po chwili okazało się, że pasażerem auta, który po zatrzymaniu przesiadł się za kierownicę był 20-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. Kierowcą, który przekroczył dopuszczalną prędkość – 16-latek, który nie posiada uprawnień do kierowania.

Sporządzone przez policjantów w tej sprawie materiały, już wkrótce zostaną przekazane do sądu, który zdecyduje o dalszym losie nastolatka.

Oczywiście konsekwencji nie uniknął również 20-latek, który udostępnił pojazd nastolatkowi. Zgodnie z art. 96 Kodeksu wykroczeń właściciel, posiadacz lub użytkownik, który na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu dopuszcza do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień, podlega każe grzywny w wysokości 300 zł.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze