Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Prof. Beata Kotecka z WP-A z wystawą w Sewilli

W sierpniu ubiegłego roku prof. UAM dr hab. Beata Kotecka zgłosiła ofertę poprowadzenia zajęć w ramach programu Erasmus oraz wystawy autorskiej. W połowie stycznia prof. Kotecka otrzymała oficjalne zaproszenie od prof. Daniela Bilbao Peña, dziekana Facultad de Bella Artes Universidad de Sevilla w Hiszpanii, do zaprezentowania prac w uniwersyteckiej galerii „Sala Transversal”. Termin wystawy wyznaczony został na 3 lutego.

Ze względu na działalność artystyczną Beaty Koteckiej, przygotowania do wystawy były wyzwaniem logistycznym. Budżet na przygotowanie i transport prac był ograniczony, a prace musiały zmieścić się na jednej euro palecie i jak mówi prof. Kotecka: „Przesyłka nie mogła ważyć więcej niż 300 kilogramów. Skrzynia, w której miały być przetransportowane prace, musiała być przygotowana tak, aby w czasie transportu nie uległy uszkodzeniu kruche prace ceramiczne. Ostatecznie zostały zrobione cztery skrzynie. W największej – mającej 190 centymetrów wysokości – pojechały 3 duże prace i kilka małych, w dwóch mniejszych skrzyniach prace wymagające szczególnej ostrożności. Zaś w ostatniej skrzyni znalazło się trzynaście oprawionych  fotografii w rozmiarze 100×70 centymetrów.” Wystawa profesor Koteckiej składa się z 16 prac. Pokonanie trasy 3200 km z Kalisza do Uniwersytetu w  Sewilli trwało w sumie 9 dni i z tego też powodu wystawa została przesunięta na kolejny dzień. Jak mówi autorka wystawy: „Pomimo rozesłanych zaproszeń i informacji w prasie i sieci, trzeba  było przesunąć otwarcie na dzień następny. Mañana, czyli jutro w przeciwieństwie do nas nie jest dla Hiszpan problemem.” Połączenie Erasmus Teaching Mobility z działalnością artystyczną może zaowocować otwarciem nowej przestrzeni wystawienniczej dla studentów WP-A.

Źródło: WP-A

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze