Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Prof. M. Pawlak współautorem monografii naukowej

W połowie lutego ukazała się nakładem prestiżowego wydawnictwa Equinox nowa monografia autorstwa prof. Mirosława Pawlaka, prof. Mariusza Kruka oraz prof. Joanny Zawodniak. Książka jest poświęcona roli nudy w nauce języka obcego z perspektywy nauczyciela. Ukazuje w jaki sposób rozważania nad tą negatywną emocją mogą przyczynić się do stymulowania refleksyjnego podejścia w dydaktyce językowej.

Publikacja ma w dużej mierze nowatorski charakter, gdyż przeprowadzone do tej pory badania koncentrowały się przede wszystkim na odczuwaniu nudy, a także innych pozytywnych i negatywnych emocji przez osoby uczące się, a nie nauczycieli. Co niezwykle ważne, poza omówieniem kluczowych kwestii o charakterze teoretycznym oraz zaprezentowaniem wyników projektu badawczego przeprowadzonego wśród polskich nauczycieli języka angielskiego, autorzy prezentują szereg aktywności mających na celu promowanie refleksyjnego podejścia do radzenia sobie z nudą odczuwaną przez uczniów i nauczycieli podczas lekcji języka obcego.

Źródło: WP-A UAM

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze